Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux Inspire EWT 10620w nie pobiera wody

bakoma91 19 Kwi 2012 14:50 11177 15
  • #1 19 Kwi 2012 14:50
    bakoma91
    Poziom 2  

Witam. Mam pewien problem z w/w pralką. Obojętnie na jaki program włączę, pralka wypompowuje pozostałą wodę z poprzedniego prania (teraz już nic nie "wyrzuca", bo wszystko wypompowała do cna) i cicho "mruczy" przez cały czas trwania cyklu, bez żadnej przerwy. Nie pobiera wody ani detergentów, jakie pranie włożę, takie wyjmę. Również nie wiruje. Przechodzi cały cykl, nie wyskakuje żaden błąd. Czyściliśmy z mężem różne filterki, wąż od pobierania wody, wąż odpływowy, ten duży filtr na dole również. Obniżyliśmy trochę wąż odpływowy, ale to też nic nie dało. Nie mamy już na nią gwarancji, więc do serwisu nie dzwoniliśmy. Może ktoś z forumowiczów ma jakiś pomysł, aby ją uruchomić? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

4 15
  • #2 14 Maj 2012 11:01
    bakoma91
    Poziom 2  

Albo może ktoś wie, jak wejść w tryb serwisowy? Próbuję różnych sposobów ale mi się nie udaje. Problem z pralką nadal istnieje.

2
  • #3 17 Maj 2012 18:31
    antekch
    Poziom 20  

Napisz na PW lub najlepiej zadzwoń ,pomogę.

5
  • #4 21 Cze 2012 13:18
    tdu
    Poziom 2  

Mam dokładnie ten sam problem, czy udało się pralkę uruchomić ?
    Proszę o pomoc

4
  • #5 24 Sie 2012 19:42
    barsebol
    Poziom 1  

antekch - dzięki za pomoc przez telefon, jesteś prawdziwym czarodziejem ;)
    Pozdrawiam !!!

3
  • #6 03 Wrz 2012 21:54
    gregory154
    Poziom 2  

witam Panów mam podobny problem z tym ,że w elektroluxie ews 10470w może ktoś pomoże?
    wyczyściłem całą "kanalizację" od filtra po elektrozawór,i wtedy pralka ruszyła,jednak tylko do momentu następnego poboru wody gdzie problem wrócił tzn pralka znowu pompowała wode wydajac z siebie łagodne mruczenie.

4
  • #7 22 Paź 2012 07:33
    bercik77
    Poziom 1  

Ja miałem zatkany odpływ w pralce. Po jego udrożnieniu, pralka nadal nie działała. Po wykonaniu telefonu do antekch, problem został rozwiązany. Okazało się, że komputer zablokował pralkę przed uszkodzeniem, aby pralka zaczęła normalnie pracować należy wprowadzić pralkę w tryb serwisowy i usunąć błąd.
    Niestety nie jestem w stanie odtworzyć czynności jakie wykonywałem w trybie serwisowym, ponieważ antekch, przez telefon mówił mi co mam robić a ja z wrażenia jedynie wykonywałem jego polecenia. Ale pralka działa po dziś dzień.

2
  • #8 05 Lis 2012 22:11
    sebann
    Poziom 2  

Do antekch: czy mógłbym się z Tobą jakoś skontaktować np telefonicznie bo moja pralka nie kręci się, ale pompa wodę wypompowuje.
    Pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

do antekch: faktycznie to była szczotka, bardzo dziękuje za radę.
    Pozdrawiam

1
  • #9 29 Lis 2012 00:15
    moondec
    Poziom 2  

Posiadam pralkę elektrolux ewt13420w. Ma 4 lata i właśnie odmówiła posłuszeństwa. Objaw był taki, że zatrzymała się w trakcie prania. Spust wody również nie zadziałał. Rozpoczęcie nowego programu skutkowało jedynie krótkim obrotem bębna i równie krótkim włączeniem pompki spustowej ale nie za każdym razem. W końcu w trybie diagnostycznym wyszedł e54. Czyli zwarcie na silniku. Porady na forum mówiły że przyczyną może być woda lub pył węglowy ze szczotek. Okazała się woda. suszarka rozwiązała problem. Pralka ruszyła. Opisuję to wszystko z 2 powodów. 1) może komuś się przyda. 2) ciekawa jest przyczyna mokrego silnika. Otóż bęben przeciekał z miejsca tuż nad silnikiem. Sądząc z korozji na nim musiało na niego kapać już wcześniej. Czy może ktoś wie jaką funkcję pełni ta kulka na zdjęciu?
    To właśnie z niej ciekło prosto na silnik. Moim zdaniem to sabotaż elektroluxa, celowe działanie aby wykończyć pralkę po gwarancji i zmusić do wzywania serwisu.

0
  • #10 29 Lis 2012 23:43
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Tak oni pchają ludziom do kieszeni różne przedmioty i jak się kończy gwarancja to wtedy wypadają i przebijają zbiornik. Sabotażysty szukaj we własnym gronie.
    Na zdjęciu wygląda jak jaiś ząb.
    To jest nieautoryzowana przeróbka grozi utratą gwarancji i nałożeniem kary na użytkownika.

0
  • #11 30 Lis 2012 10:24
    moondec
    Poziom 2  

Do wiesiekba. Pralkę kupiłem w EUROAGD jako nową a nie na targu, sam w niej nie majstrowałem. Wniosek jest prosty. Nie rozumiem zatem o jakiej nieautoryzowanej ingerencji piszesz i o jakiej gwarancji po 4 latach.
    Nie wiem również w jaki sposób coś z mojej kieszeni mogło spowodować pojawienie się narośli na zbiorniku od zewnątrz. Warto przemyśleć co się pisze.
    Czekam na konstruktywne komentarze.

0
  • #12 30 Lis 2012 23:30
    movzx
    Poziom 39  

moondec napisał:
    Czekam na konstruktywne komentarze.
    A skąd mamy wiedzieć co to jest - po jednym (lekko nieostrym zresztą) zdjęciu? Pomacaj, ewentualnie wyjmij to "coś" to będziesz wiedział. A potem zaklej lub zespawaj i tyle.

0
  • #13 01 Gru 2012 00:50
    moondec
    Poziom 2  

Jasne, że pomacałem. Jest twarde i wilgotne... A poważnie to nie da się tego wyjąć, wygląda mi to na końcówką odlewu (miejsce, w którym dochodzi przewód z tworzywem go formy), bo ma dość regularny kształt. Ale jeśli tak to spodziewam się, że każda pralka z tego modelu i rocznika będzie to miała. Może to też być zwyczajna wada materiałowa. Jak napisałem w moim 1 poście pralka chodzi, a nieszczelność zakleiłem. Drążąc temat chciałem jedynie zaspokoić ciekawość.

0
  • #14 01 Gru 2012 11:26
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Nigdy nie spotkałem się z takim wybrykiem aby fabrycznym. Ewidentnie wbił się jakiś przedmiot jak pisałem powyzej. Tylko uzytkownik może odkryć co to moze być. Najczęściej monety z kieszeni się wbijają w zbiornik czasem klucz, gwóźdź, łańcuch co tylko nosimy w kieszeniach.

0
  • #15 22 Gru 2012 18:11
    alankaa
    Poziom 1  

Do Antekch czy mogłabym prosić o nr telefonu w celu skontaktowania się z Tobą,
    gdyż mam problem z moją pralką.
    wczoraj zablokowały się drzwi po skończeniu prania a teraz nieważne jaki program bym nie włączyła to pojawia się tylko znaczek odpompowania wody, a po chwili mruczenia mrugają się zera i nic się dalej nie dzieje a pralka się nie otwiera nie świeci się anbi kontrolka od kluczyka any play.
    bardzo proszę o pomoc ponieważ w pralce zostały mi same białe rzeczy.

0
  • #16 22 Gru 2012 20:05
    skryn
    Admin grupy AGD

Dosyć.

0