Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel do Internetu FTP 35metrów - nie działa

kammelek 19 Kwi 2012 14:55 1879 12
  • #1 19 Kwi 2012 14:55
    kammelek
    Poziom 2  

Chce przesłać Internet z modemu przez kabel o długości 35m. Kabel FTP ekranowany - nie uziemiałem go w żaden sposób. Zarabiałem końcówki 3x i za każdym razem Internet nie docierał do komputera. Później odciąłem z tego kabla ok. 10m i zarobiłem końcówki i krótszy kabel działa bezproblemowo - też bez uziemiania.
    W czym może być problem?
    Robiłem kabel PROSTY. Z dwóch stron kolory w kolejności: biało-pomarańczowy, pomarańczowy, biało-zielony, niebieski, biało-niebieski, zielony, biało-brązowy, brązowy.
    Robiłem już dużo kabli i różnego typu a tym razem jest spory problem techniczny.
    PROSZĘ O INTELIGENTNE I KONKRETNIE POMOCNE ODPOWIEDZI

• #2 19 Kwi 2012 15:35
    mickpr
    Poziom 39  

Powiedz mi, czy czasem kabel nie jest położony wzdłuż jakiejś linii zasilającej. Mamy ten sam problem - tyle, że mój kabel ma 120 m. Fizyczne połączenie jest (sprawdzaliśmy testerem). Niestety jakość sygnału może być poza granicami tolerancji - problem na razie odłożyliśmy - stawiając AP. Są testery jakości kabli, niestety poza naszymi finansowymi możliwościami.

Identyczny problem miałem z 15-to metrowym RS-232 - skończyło się na położeniu RS-485.

Zacznij od wykrycia potencjalnych zakłóceń i wyeliminowania ich. 35m powinno działać, moje 120m również.

• #3 19 Kwi 2012 15:53
    piterus99
    Poziom 43  

Może końcówki zarobiłeś od drugiej strony? Podana kolejność występuje przy położeniu wtyku do góry zatrzaskiem czy do dołu?

• #4 19 Kwi 2012 16:50
    Marek31415
    Poziom 31  

mickpr napisał:
    Mamy ten sam problem - tyle, że mój kabel ma 120 m.

Przekroczyłeś dopuszczalną długość przewodu. Ma prawo nie działać.

• #5 19 Kwi 2012 17:00
    mickpr
    Poziom 39  

Marek31415 napisał:

Wiem o tym, ze standard wynosi maks. 100 m.
    Skoro o tym temat: czy ktoś może zaproponować rozwiązanie prostsze niż przecięcie kabla w połowie i wstawienie prostego switch-a, którego niestety trzeba będzie skądś zasilić?

• #6 19 Kwi 2012 17:02
    piterus99
    Poziom 43  

Modemy VDSL, obniżenie transmisji do 10Mbit, porządne sieciówki pokroju sprzętowych 3com/intel.

• #7 19 Kwi 2012 21:58
    VooVoo
    Poziom 33  

Marek31415 napisał:
    mickpr napisał:
    Mamy ten sam problem - tyle, że mój kabel ma 120 m.

Nie przesadzaj ;) To jest długość gwarantowana (przez odkrywców tejże transmisji). Popełniłem kiedyś 160 mb skrętki ftp i działało :)

• #8 19 Kwi 2012 23:31
    Marek31415
    Poziom 31  

VooVoo napisał:
    Popełniłem kiedyś 160 mb skrętki ftp i działało :)

Oczywiście, w pewnych warunkach i odpowiednich kartach, switch'ach może działać.
    Dla mnie jest to fuszerka.
    Przetestowałeś to połączenie?
    Jakie uzyskałeś parametry?

• #9 20 Kwi 2012 07:21
    VooVoo
    Poziom 33  

To kiedyś, było w połowie lat 90-tych, i dla sprzętu z tego okresu, połączenie było satysfakcjonujące.

• #10 20 Kwi 2012 08:12
    dipol_wlan
    Poziom 23  

kammelek napisał:
    35m. Kabel FTP ekranowany - nie uziemiałem go w żaden sposób.
    Kabel FTP nieuziemiony jest jednym wielkim kondensatorem i tylko szkodzi transmisji. Należy go stosować tylko i wyłączenie kiedy dwie końcówki są uziemione. To jest podstawa w prowadzeniu przewodów sieciowych.... Jeśli nie ma takiej możliwości to należy kupić UTP...

• #11 20 Kwi 2012 08:48
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

dipol_wlan napisał:
    wielkim kondensatorem i

Powiedział bym że antena która zbiera wszystkie zakłócenia elektromagnetyczne z okolicy.

• #12 20 Kwi 2012 09:09
    dipol_wlan
    Poziom 23  

jimasek napisał:
    Powiedział bym że antena która zbiera wszystkie zakłócenia elektromagnetyczne z okolicy.
    jak jest podłączony z jednej tylko strony to antena :) z żadnej to kondensator :) ale szkodzi to i to :)

• #13 12 Cze 2014 20:06
    Kroovka
    Poziom 22  

Uziemiony z jednej strony ekran pełni rolę klatki Faradaya. Może sobie być antenką zbierającą okoliczne szumy, ale nic co się na niej zbiera nie wpływa na transmisję po żyłach w kablu (takie jest notabene przeznaczenie ekranu - odsiać zakłócenia). Uziemienie ekranu po dwóch stronach może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego - fizyczny przepływ prądu przez okładkę ekranu z pkt. A do pkt. B. Wszystko zależy na jakości wykonanych połączeń wyrównawczych w budynku.
    Istnieje jeszcze jeden mały problem - grubości żyły ekranowej. Z tego właśnie powodu nie lubię kabli FTP. Zamiast oplotu mamy cieniutką żyłkę, której rezystancja wzrasta przy bardzo długich odcinkach kabla - co z kolei pogarsza jakość ekranu.
    Odnośnie FTP nieuziemionego - ciężko stwierdzić czy faktycznie ładunek, który zgromadzi się na okładce ekranu będzie wpływał na transmisję. Proszę pamiętać, że odległość między okładkami prawdziwego kondensatora jest duuuużo mniejsza.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME