Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

peugeot 407,2006r. 1,6hdi 110kM, odczyt błędów urządzeniem launch x431

19 Apr 2012 15:08 2205 3
  • Level 11  
    Witam.
    Generalnie usterką tego autka jest zwarcie w instalacji(lecz gdzie?), aku się rozładowuje przez jedną noc, a poza tym ciężko odpala. przeleciałem już chyba wszystko: świece, rozrusznik, ładowanie, przekaźniki, nawet pompa wspomagania mi nie dawała spokoju...
    Nie wiem czemu w mojej autoData nie mam żadnych schematów do niego i nawet nie wiem jaki jest czas grzania świec, czy choćby od jakiej temp się powinny włączać.
    Najlepsze jest to, że gdy podłączyłem launch-a x431 to wypluł mi błędy których nie mogę rozszyfrować:
    [1e,17,4,95]
    [1e,17,6,92]
    [1e,17,d1,18]
    [1e,17,16,93]
    [1e,17,e0,1]
    [1e,17,16,94]
    dwa pierwsze po usunięciu błędów powracają
    Czy to normalne że launch odczytuje z tego peugeota w takim formacie?
    jak to rozszyfrować?
    Może ktoś już miał taki przypadek
    proszę o pomoc:(
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 35  
    Podłącz go pod Peżot Planeta będzie prościej.
    A ile ci żre prądu na jałowo ? Tylko po podłączeniu amperomierza odczekaj z 20 minut aby BSI poszło spać. I drzwi pozamykaj ;)
  • Level 11  
    Dzięki bartek_j"Planeta" niestety nie posiadam sprawdzę ten pobór po uspaniu.
    Jak byś dał radę rozszyfrować te dwa pierwsze błędy byłbym bardzo wdzięczny.
  • Level 11  
    No to ciąg dalszy kłopotów. Sprawdziłem dokładnie pobór prądu i chyba jest ok. Po podłączeniu amperomierza wartość ok 2A, a po odczekaniu ok 20 min 0,03A czyli raczej mało. A najlepsze jest to, że kiedy rozgrzebałem ecu by dostać się do przekaźnika świec by go dokładniej sprawdzić silnik odpala na drugi dzień ale po kilku obrotach.