Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy niewykasowanie licznika bębna może go uszkodzić.

19 Kwi 2012 15:59 1394 10
  • Poziom 16  
    Witam, kupiłem ostatnio bęben w promocji madein japan kolor ciemno zielony za 130 zł brutto, myślę sobie niech chociaż 100 tyś mi zrobi to będzie fajnie.
    Niestety po 2 tyś zaczęło być blado i zaczęła się robić kaszka na całym wdruku.
    Włożyłem spowrotem stary bęben katun i było ok.
    Przy reklamacji powiedziano mi że nie uznają reklamacji ponieważ nie wykasowałem licznika bębna i to przez to się tak stało.
    Dodam iż bęben jest troszeczkę dłuższy jakieś 2-3 mm.
    Co wy na to ?
  • Poziom 25  
    Moim zdaniem kasowanie licznika nie ma nic do uszkodzenia mechanicznego bębna. Czy to nie jest aby kserokopiarka developerowa, bo to by tłumaczyło krótki przebieg bębna, przynajmniej ja tak mam i u mnie też bęben OPC wystarcza na jakieś 20000 kopii, a powinien wystarczać na 200000 kopii.
  • Poziom 16  
    To nie jest uszkodzenie mechaniczne, bęben wygląda normalnie i nawet normalnie drukował dopiero po ustawieniu 200 kopi zaczęło się tak dziać że pierwsza była idealna a setna już blada i z kaszką
  • Poziom 25  
    A o jakiej maszynie mowa?

Kasowanie licznika bębna to nie kasowanie samego licznika a informacja dla maszyny iż moduł został wymieniony i maszyna zapisze sobie nowe ustawienia, następuje inicjalizacja czujnika min ID. W serwisów-ce powinno być to opisane dla danej maszyny w formie pisemnej czy to wykresu co ma wpływ na obraz nakładany na drum.

Nie zainicjowałeś ustawień co mogło spowodować iż maszyna robiła coraz bladziej gdyż nie zainicjowała sobie początkowych wartości. Startowała od wartości ostatnio zapisanych które dla niej były błędne. Obecne zamienniki tez mają sobie dużo do zarzucenia kiedyś nie za czasów Tuska robili lepiej ;)
  • Poziom 25  
    Co rozumiesz przez pojęcie kaszka? Bo jeżeli np wydrukujesz na czarno całą kartkę i na wydruku wystąpią bardzo liczne cętki (myślałem że to nazywasz kaszką), to to jest niestety uszkodzenie mechaniczne. W tym wypadku należy bęben OPC wyczyścić i cętek nie będzie przez jakiś czas. No ale u Ciebie jest kaszka, co rozumiesz przez pojęcie kaszka?
  • Poziom 27  
    Różne teorie ale może na początku dowiemy się co to za maszyna, jaki przebieg co się działo bo od wróżb to inne fora....
  • Poziom 29  
    Witam

O jakiej maszynie mowa ?

Np kopiarki wraz z liczbą kopii/wydruków korygują wartości ładowania bębna i może się okazać że jak nowego nie zainicjowałeś to wartości ładowania są dla bębna u kresu życia.
    Najważniejsze - podać o jakim urządzeniu piszesz.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Kurde, przepraszam całkiem zapomniałem
    Konica 7045 ma przejechane jakieś 600 tyś.
    wrzucam zdjęcie z kaszką

Czy niewykasowanie licznika bębna może go uszkodzić.
  • Poziom 27  
    Z niektórymi zamiennikami w tym modelu było tak że trzeba było korygować napięciami ładowania i biasu. Może być i w tym przypadku.
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Czy dodatkowe punkty pojawiają się przy wydrukach własnych maszyny?

Czy mozaika dodatkowych punktów na kolejnych wydrukach jest powtarzalna (co obrót/obwód bębna)?

Jak wygląda powierzchnia bębna? Czy ma trwałe uszkodzenia?
  • Poziom 16  
    Bęben nie ma żadnych uszkodzeń. Odebrałem go spowrotem bo nie przyjęli mi reklamacji i cóż kopiuje normalnie ale przy większym nakładzie jest blado i znowu kropki jak odpocznie to znowu jest ok.
    Moja rada nie kupujcie chińskich bębnów takich ciemno zielonych bo się to nie opłaca.