Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Freescale HCS12 - MC9S12NE64. Układ z zegarem na przycisk.

pidraf 19 Kwi 2012 18:09 1019 6
  • #1 19 Kwi 2012 18:09
    pidraf
    Poziom 12  

Witam.

Czy procesor MC9S12NE64 można uruchomić w takiej aplikacji aby można było "krokować" go komenda po komendzie na jakiś przycisk?
    Co powoduje że mikroprocesor nie może zostać krokowany?

Z góry dziękuję za jakieś materiały i informację gdzie to znaleźć lub odpowiedż.

0 6
  • CControls
  • #2 19 Kwi 2012 23:08
    94075
    Użytkownik usunął konto  
  • CControls
  • #3 19 Kwi 2012 23:23
    pidraf
    Poziom 12  

Nie, nie. Na szczęście aż tak źle nie jest bo w pracowniach szkolnych nie byłoby stanowisk do badania mikro kontrolerów, a sam osobiście na HCS12 robiłem ćwiczenie laboratoryjne. Kwestia czy ten procesor jest "full static" (nie wiem co to znaczy bo to słowa profesora).

0
  • #4 19 Kwi 2012 23:33
    94075
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 19 Kwi 2012 23:44
    gaskoin
    Poziom 38  

pidraf napisał:
    Nie, nie. Na szczęście aż tak źle nie jest bo w pracowniach szkolnych nie byłoby stanowisk do badania mikro kontrolerów, a sam osobiście na HCS12 robiłem ćwiczenie laboratoryjne. Kwestia czy ten procesor jest "full static" (nie wiem co to znaczy bo to słowa profesora).

Chyba tylko profesor wie co to znaczy. Naciskałeś przycisk na klawiaturze w opcji debug czy na płytce PCB ? :)

0
  • #6 19 Kwi 2012 23:57
    pidraf
    Poziom 12  

Dobre pytanie ;) Niestety nie wiem, ale kojarzy mi się debug, ale raczej jakiś sprzętowy, albo może ja sobie tego nie wyobrażam inaczej? Ćwiczenie wygląda tak: klepiesz "znaczki" (asemblera) co zamieszczone są w instrukcji, a potem "analizujesz" komenda po komendzie i patrzysz co się dzieje... przycisk nie był opisany nawet. To jakaś praca inż była, a napis jak to napis...zmazał się. Ale wracając do tematu czy da się zrobić coś takiego na procesorze MC9S12NE64?

A co do takiej szkoły jazdy to tak, nie powiedział bym nic dobrego, za to o szkole w której masz możliwość przeanalizowania jak działa każdy rozkaz, które rejestry jak się zmieniają itd pomyślał bym zdecydowanie dobrze, ponieważ daje to możliwość zrozumienia po co w ogóle są te rejestry wszystkie w tym "kwadracie" i dlaczego musza mnie one interesować.;)

0
  • #7 20 Kwi 2012 07:27
    94075
    Użytkownik usunął konto