Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta dźwiękowa pod senki hd201 & Logitech X-210 //do 50 zł.

19 Kwi 2012 18:56 1172 5
  • Poziom 9  
    Niedługo będę posiadał senki hd201 i czas pomyśleć o lepszej karcie dźwiękowej niż ta zintegrowana. Głównie wykorzystuję do gier (no dobra, w 90% to CS), ale również lubię posłuchać muzyki z winampa czy to z YT.

Tak więc sprzęt grający to:
    - Senki HD201
    - Logitech X-210 2.1

Płyta główna:
    - M4N68T-M LE V2

Integra:
    - VIA VT1708S High Definition Audio (niby 8 kanałów, ale korzystam tylko z tych standardowych 3, z tyłu)

Posiadam dwie karty SB Live 5.1 SB0100 i SB0220, ale niestety na windows 7 mi nie działają (próbowałem już tysiąca sztuczek i każda nie dała rezultatu na plus..). Tak więc interesuje mnie karta, która będzie miała pełne wsparcie dla win 7, bez żadnych tam sztuczek, modowanych sterowników czy czego tam jeszcze.

Z tego co choć trochę zrozumiałem z tysiąca tematów w internecie, najlepsza pod ten zestaw będzie SB Audigy 2 ZS. Ale jakby nie patrzeć, to co temat to jednak inne opinie. Dlatego założyłem ten temat by mieć pewność, że na tym sprzęcie ta będzie odpowiednia. Zależy mi na dobrym pozycjonowaniu (czyt. gry), ale również na "miłym" dźwięku, nie płytkim, no taki odpowiedni (audiofilem nie jestem).

Podsumowując, zależy mi na dobrej karcie do 50 zł, która może być używana (a raczej w 90% taka będzie sądząc po modelach), która będzie odpowiednia dla mojego sprzętu. Zmiana słuchawek nie wchodzi w grę, ceny z kosmosu również.
    Przy okazji prosiłbym o podanie mi dokładnego symbolu już tej popieranej karty, ponieważ dla jednej nazwy są tysiące dodatków i inny model.
    Lista modeli:
    http://nomoregoatsoup.wordpress.com/model-index/
  • OptexOptex
  • Użytkownik usunął konto  
  • OptexOptex
  • Poziom 9  
    melenop napisał:
    A tej sztuczki próbowałeś SBLive_SupportPack_2_0 oraz info, co do sb0100/0220? - musi działać(sam tak mam).

Tak, próbowałem. Mam 6GB RAMu i faktycznie mi wywalał system. Jak już pisałem, te karty skreśliłem.
    melenop napisał:
    Audigy 2 ZS SB0350 i nic innego, jeśli jednak chcesz kupić coś 'nowego' w tej cenie. Za dużego wyboru też nie masz by dobierać kartę do słuchawek, a z w/w powinieneś być zadowolony.

Czyli zwykła bez dodatków. Nie zależy mi na nówce, ma być dobra ;) A wybór w sumie sam sobie już ograniczyłem, do tego mojego sprzętu nie potrzebna jest nie wiem jaka karta, bo i tak nic nie da więcej. Dzięki za podpowiedź.

__
    Oczywiście temat nie do zamknięcia, czekam na inne opinie ;)
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    jurek.adam napisał:
    Karty SB Live 5.1 SB0100 i SB0220 działają pod Windows 7 32bit ze sterownikami KX. Do gier, słuchania mp3 i z YT więcej nie potrzeba. Lepiej brzmi SB0100, sugeruję, żeby z niej skorzystać.

Powinieneś w pierwszym poście napisać, czy to Windows 7 32bit, czy 64bit, bo ciężko doradzić coś sensownego bez tej informacji.

Post wyżej napisałem, że posiadam 6GB RAMu, czyli logiczne jest, że posiadam 64 bit.
    Ja te karty już skreśliłem, nie posiadam je, jedna poszła do innego komputera pod XP'kiem, drugą odsprzedałem. 0220 to okrojona wersja 0100, to akurat wiem.

Proszę o doradzanie w tym kierunku co napisałem, te mnie zupełnie nie interesują. ;)
  • Poziom 1