Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza/Cordoba vs. Audi A3 vs. VW Golf IV (1.9 TDI)

Subskryt 19 Kwi 2012 19:46 3601 4
  • #1 19 Kwi 2012 19:46
    Subskryt
    Poziom 7  

Witam wszystkich.

W najbliższym czasie planuję zakup auta. Budżet jakim dysponuje oscyluje w kwocie 10 tys złotych. Wiele dobrych opinii słyszałem o jednostce 1.9 TDI i zastanawiam się nad kupnem:

Audi A3
    Seat Cordoba/Ibiza (99-02r)
    VW Golf IV

W związku z tym uprzejmie proszę o Wasze opinie. Co polecacie zakupić? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas oględzin danego auta. Doskonale wiem, że te auta są bardzo do siebie podobne – w końcu pochodzą ze stajni VW, jednakże jakieś różnice są i nie gabarytowe, lecz w ich utrzymaniu i ich awaryjności, kosztach części.

Proszę też o opinie posiadaczy Seat'ów i VW'ów z jednostką SDI – czy ten motor jest bezawaryjny i ekonomiczny? Rzecz jasna, że SDI to mała moc, nie to co 90 czy 110 kucy w TDI.

Zdaję sobie, że do 10 tys złotych dorwać A3 albo Golfa IV w dobrym stanie jest bardzo trudne, ale też nie niemożliwe.

Z góry dziękuję za opinie posiadaczy i ex-właścicieli w/w samochodów. Liczę na Was! :)

0 4
  • #2 19 Kwi 2012 20:37
    Breżniew
    Poziom 21  

Zakup TDI za 10000pln to bardzo głupi pomysł. Nie wchodząc w szczegóły jest to kwota zbyt mała by kupić egzemplarz w dobrym stanie technicznym o akceptowalnym prawdziwym przebiegu.
    Za te pieniądze kup sobie 1,6 benzynę+LPG.

0
  • #3 19 Kwi 2012 20:40
    jofa-j1
    Poziom 16  

Do 10tys. zł samochód z silnikiem TDI będzie skarbonką bez dna. Po to się kupuje silnik diesla żeby jeździć dużo i tanio. Auto za tą kwotę będzie z końca lat 90-tych, a przebieg może wynosić i z 500 tys. km. Remont może obejmować nie tylko kosztowną w naprawach jednostkę TDI ale wszystkie podzespoły. Bezawaryjny silnik SDI taż będzie po dużym przebiegu. Dwa m-ce temu z budżetem 15tys. zł też chciałem sobie kupić diesla VAG, zjeździłem pół Polski, zwiedziłem okoliczne komisy, giełdy, nie licząć oczywiście ogłoszeń i aukcji. Nie spotkałem nigdy auta zgodnego z opisem. 95% to handlarze liczący tylko na zysk, naciągacze i oszuści. Kiedyś spotkałem się z opinią że Polak Polakowi uczciwie auta nie sprzeda i to jest prawda. Jeżeli chcesz samochodem jeździć a nie naprawiać to nie ten przedział cenowy dla TDI. Ja w końcu kupiłem Golfa IV benz z 2003 r, a że gość miał go od nowości i wymieniał wszYstko ASO VW ( nawet żarówki) to ostatni wpis był przy stanie licznika 230 tys. km na miesiąc przed sprzedażą. Te auta są po to by jeździć, nikt nikomu nie zrobi prezentu. Szczerze odradzam ( zamiast diesla, założyłem LPG, PALI 9l., po 2,75zł i jestem zadowolony)

0
  • #4 20 Kwi 2012 16:46
    K0RNAT
    Poziom 10  

Jak poprzednicy piszą, znaleźć znajdziesz ale stan będzie opłakany. Po kupnie może wyjść uszkodzony dwumas koszt ponad 1000zł lub mod na jednomasa i zamkniesz się w kwocie do 1000zł. Kolejnym powodem będzie zajeżdżona turbina używka ok. 700zł regeneracja z tyle samo. Poza tym jak wspomniano wcześniej dużo TDI jest już wyjeżdżonych i takie dobre TDI trzeba dać trochę kasy. Również w tym przypadku bym polecał PB na gazie np. 1.8 20V ładnie jeździ spala całkiem przyzwoicie, nie jest zbyt awaryjne.

0
  • #5 23 Cze 2012 00:19
    djerry73
    Poziom 10  

Generalnie wg mnie Audi jest najlepszym wyborem, najlepsze wykonanie, lepiej dopracowany projekt ale przede wszystkim kieruj się rozsądkiem czyli stan samochodu vs cena.

0