Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[C++] Wczytywanie z pliku txt

19 Apr 2012 20:02 2477 7
  • Level 2  
    Code: cpp
    Log in, to see the code

format tekstu w pliku xxx.txt:
    Code:

m91n19m2m2K
    n99n92mm9K
    (...)

Chce zeby program przepisywal mi do pliku yyy.txt same cyfry ale tego nie robi, wydaje mi sie ze dobrze to zapisalem ale jednak nie dziala tak jakbym chcial, potrzebne biblioteki dodane oczywiscie, kazdy wiersz w pliku xxx.txt konczy sie litera "K".
  • Level 16  
    kolesi999 wrote:
    ale jednak nie dziala tak jakbym chcial
    A możesz nam zdradzić jak działa?
  • Level 2  
    no wlasnie sie zawiesza po odpaleniu wiec nie wiem gdzie blad
    daje caly kod, wiem ze za duzo bibliotek, skopiowalem z innego programu i nie chcialo mi sie sprawdzac ktore sa niepotrzebne
    Code: cpp
    Log in, to see the code
  • Level 23  
    Witam!
    Nie rozumiem dlaczego wczytujesz plik wejściowy wierszami jak można znak po znaku (natrafiasz na cyfrę - wypisujesz, natrafiasz na 'K' - wypisujesz znak nowej linii, natrafiasz na inny znak - ignorujesz) np:
    Code: c
    Log in, to see the code

Akurat dobrze czuję się w klasycznym C, który w końcu jest podzbiorem "C++" więc powinno też działać a chciałem szybko...
    Dodaj tylko pliki "stdio.h" dla obsługi plików i "ctype.h" dla obsługi znaków.
    Tymi tego... no... hmm... stringami utrudniasz sobie sprawę. Ale szukam, gdzie tkwi błąd w Twoim programie i, dalibóg, jakoś nie widzę... (przynajmniej jeszcze)
  • Level 2  
    Dzieki za inne rozwiazanie aczkolwiek chciałbym wiedziec gdzie u siebie popelnilem blad wiec jesli ktos moglby rzucic okiem bylbym wdzieczny.
  • Helpful post
    Level 16  
    Nie wiem w czym problem, u mnie działa prawidłowo. No może napisałbym to trochę inaczej, np. brak sprawdzania czy plik do odczytu istnieje, w pętli zmieniłbym warunek z "i<wiersz.size()-1" na "i<wiersz.size()".
  • Level 2  
    To ze plik istnieje wiem wiec nie mam po co sprawdzac, po zmianie warunku tak jak napisales dziala wiec dzieki za pomoc.
  • Level 38  
    Jednak do dobrych praktyk programowania należy sprawdzanie czy coś na czym chcemy operować w ogóle istnieje.