Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer, ani żadne urządzenie nie widzi karty pamięci

Quatz 19 Kwi 2012 20:58 80559 10
  • #1 19 Kwi 2012 20:58
    Quatz
    Poziom 8  

Witam, mam pewien problem z kartą pamięci micro sd HC 8Gb Kingston, a mianowicie dzisiaj chciałem sobie przegrać dane na kartę. Wziąłem więc GPS(Używam zastępczo jako czytnik kart), włożyłem kartę wsadziłem kabel i podłączyłem wszystko do usb. Jednakże musiało się coś stać, gdyż od razu usłyszałem na przemian dźwięki podłączania i odłączania urządzenia. Wyłączyłem więc GPS wyjąłem kabel i kartę pamięci i powtórzyłem wszystko od nowa, ale niestety po podłączeniu i kliknięcia na "dysk wymienny" pojawia się komunikat "włóż dysk do stacji dysków". W telefonie po prostu karty nie widzi. Nie mogę więc sformatować karty, bo żadne urządzenie jej nie widzi. Czy jest jakiś sposób żeby karta znów działała?

4 10
  • #2 19 Kwi 2012 21:07
    f.golinski
    Poziom 11  

Raczej nie.
    Miałem już kilka razy taką samą sytuację.
    Niestety karty moje wyrzuciłem.
    Nic nie udało się z tym zrobić.

5
  • #3 09 Wrz 2012 18:04
    krisumaru
    Poziom 2  

Witam, karta(micro SD Kingston 1 GB), która znajdowała się w telefonie(Samsung 7220) przestała nagle działać. Co jakiś czas zgrywałem zdjęcia z telefonu(jak karta się zapełniła) i wszystko do tej pory było ok. Dzisiaj rano wysyłałem 1 zdjęcie przez bluetooth i wszystko działało poprawnie.
    Około południa chciałem skopiować zdjęcia z pamięci telefonu do tych, które były na karcie i zrzucić wszystko na komputer.
    Telefon nie pokazał mi karty.
    Pomyślałem, że zrestartuje telefon. Po restarcie dalej to samo.
    Wyciągnąłem kartę i włożyłem ponownie. Telefon wyświetlił komunikat: "Karta jest niesformatowana. Czy chcesz ją teraz sformatować?". Wybrałem nie.
    Wyciągnąłem kartę z telefonu i włożyłem kolejno do: innego telefonu(Android 2.3.5), tabletu(Android 4.0.1) laptopa(Windows 7) i komputera stacjonarnego(Windows XP).
    Żadne z urządzeń nie zareagowało.
    Pomyślałem, że jeżeli sformatuje kartę w telefonie i komputer ją zobaczy to możliwe będzie odzyskanie zdjęć. Telefon przy próbie formatowania wyświetlił tylko wiele mówiącą informację "Błąd" i tyle.
    Komputer nie widzi karty nie mogę odzyskać zdjęć, które były na karcie... A było ich całkiem sporo. Da się coś z tym zrobić? Czy tak jak w przypadku Kolegi, który założył temat ?

0
  • #4 09 Wrz 2012 18:19
    PeteSh
    Poziom 30  

Tak sobie czasami myślę, że o ile my możemy pooglądać zdjęcia naszych przodków, to po nas nie będzie co oglądać, bo słowo backup to wciąż czarna magia ;)

5
  • #5 09 Wrz 2012 18:52
    Dj Haker
    Poziom 35  

Quatz, masz kartę microSD. Wkładasz ją do przelotki SD czy bezpośrednio microSD do GPS ? Czasem przelotki się psują i trzeba spróbować na innych :)

krisumaru u Ciebie na 99% nie ma szans na odzyskanie danych.

2
  • #6 13 Wrz 2013 20:19
    sa_li
    Poziom 9  

Witam,

ja mam podobny problem z kartą microSD. Nie widzą jej ani telefony ani laptopy z wykorzystaniem adaptera. Jest jakiś sposób żeby dostać się do tej karty? Wymusić jej wykrycie albo coś podobnego żeby ją sformatować?

3
  • #7 14 Wrz 2013 08:16
    michal_aniol
    Poziom 32  

sa_li napisał:
    Witam,

ja mam podobny problem z kartą microSD. Nie widzą jej ani telefony ani laptopy z wykorzystaniem adaptera. Jest jakiś sposób żeby dostać się do tej karty? Wymusić jej wykrycie albo coś podobnego żeby ją sformatować?

Tak, odczyt bezpośrednio z modułów pamięci.

2
  • #8 15 Wrz 2013 21:42
    sa_li
    Poziom 9  

michal_aniol napisał:
    sa_li napisał:
    Witam,

Tak, odczyt bezpośrednio z modułów pamięci.

Czyli rozumiem, że jedyna opcja to skorzystanie z Twoich/serwisowych usług? Nie ma szans abym to sam ogarnął posiadając podstawową wiedzę na temat komputerów?

1
  • #9 16 Wrz 2013 09:25
    michal_aniol
    Poziom 32  

Nigdzie nie napisałem że musisz skorzystać z moich usług ;)

Karty MicroSD należą do grupy tzw. monolitów (pamięci monolitycznych). W takiej karcie w laminacie jest zintegrowany kontroler oraz moduł pamięci. W przypadku usterki kontrolera nie da się (jak to jest np. w większości pendrive) wylutować kości oraz odczytać jej na czytniku. Prawdopodobnie u ciebie wystąpiła awaria kontrolera własnie i jest brak komunikacji z kartą i pamięcią. Dlatego pozostaje odczyt bezpośrednio z pamięci.

Tego typu usterki są bardzo złożone, nie każda firma data recovery je wykonuje (tak naprawdę rzadko która...). Podzwoń po różnych, popytaj itp.
    My podejmujemy się takich odzysków.

2
  • #10 16 Wrz 2013 09:31
    sa_li
    Poziom 9  

Na szczęście nie miałem tam danych, za odzyskanie których zapłacę ok. 800 zł złotych. Kartę puszczę na reklamację i prawdopodobnie dostanę nową. Dzięki za szczegółowe informacje.

2
  • #11 16 Wrz 2013 11:18
    ememka83
    Poziom 2  

Proszę pomóżcie czy da się coś jeszcze zrobić?

Od początku - włożyłam kartę micro SD do adaptera i do kompa, żeby skopiować sobie fotki, kilka skopiowałam, wszystko było pootwierane i zostawiłam kompa na 3 minuty i w tym czasie mój 2 letni synek "konkretnie" zajął się kompem, bo na karcie nie ma nic.

Sytuacja jest taka, ze jak chce uruchomić kartę na kompie od razu wyskakuje komunikat, że muszę ją sformatować, nie formatowałam jej. Po wejściu w właściwości mam tak zajęte miejsce 0 bajtów wolne miejsce 0 bajtów pojemność 0 bajtów, o co chodzi??? jak wkładam kartę do telefonu to mam komunikat, że karta jest pusta lub ma nieobsługiwany system i też jest komunikat o formatowaniu natomiast jak uruchamiam aparat w telefonie to jest komunikat : aby użyć aparatu musisz włożyć kartę micro SD czyli jej nie czyta, da się jeszcze coś zrobić?

3