Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lodówka Samsung RS21DCNS - nie działa wentylator.

19 Kwi 2012 21:05 3795 3
 • Poziom 2  
  Witam.
  Mój problem polega na tym, że w chłodziarce nie działa wentylator obiegu powietrza. Po wyłączeniu i włączeniu prądu wentylator załącza się na 3-4 sekundy i ten cykl powtarza się jakieś pięć razy. Potem wentylator nie rusza i w lodówce mam 15°C. Wymieniłem silniczek tego wentylatora na nowy płytę główną (moduł) też jest nowy i problem został dalej. Czujnik temperatury na pewno jest sprawny. Ręce już mi opadają.
  Proszę o pomoc.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Poziom 21  
  Zostaje włącznik otwartych drzwi.
 • Poziom 2  
  Włącznik chyba działa bo jak drzwi są otwarte to wentylator nie rusza, a jak przytrzymam go palcem na otwartych drzwiach to kilka razy się załączy.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Poziom 7  
  Udało mi się rozwiązać problem, ale dosyć ciekawa sprawa. Podłączyłem najpierw jeden wentylator (zamrażarki) pod zasilanie wentylatora sprężarki i zadziałało. Następnie podłączyłem drugi wentylator (lodówki) do tego samego wentylatora sprężarki, a tu zdziwienie. Wentylatory włączyły się 3 razy i przestały działać. Okazało się, że silnik wentylatora lodówki był jakoś dziwacznie uszkodzony bo po wymianie i podłączeniu go pod wentylator sprężarki, wszystkie 3 pracują zgodnie.

  Oczywiście jest to obejście problemu bo wentylatory w lodówce i zamrażarce włączają się w tym samym czasie co wentylator sprężarki. No, ale działa i lodówka i zamrażarka chodzi, a chłodzi i się nie obladza.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003