Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanos 1.5 16V rozrusznik dziwnie się zachowuje

knap-piotr 19 Kwi 2012 22:43 3122 4
  • #1 19 Kwi 2012 22:43
    knap-piotr
    Poziom 16  

Witam.
    Po przekręceniu kluczyka nie kręci rozrusznik, kontrolki nie przygasają, bendix stuka. Po kilkunastu próbach w końcu załapuje. Wyjęty z budy i podłączony "na ostro" kręci wolniej, niż powinien, nie ma tego "powera"...Aku pewny w 100%. Co koledzy proponują?

• #2 19 Kwi 2012 22:54
    piotrek gti_abf
    Poziom 11  

Wymienić tulejki w rozruszniku, sprawdzić stan przekładni planetarnej ( o ile jest w tym rozruszniku), jeśli nie kręci rozrusznikiem a bendix wyrzuca to do wymiany również włącznik elektromagnetyczny ( lub jak kto woli "cewka")

• #3 19 Kwi 2012 22:59
    knap-piotr
    Poziom 16  

Przekładnia planetarna jest ok, tulejki są ok, szczotki są ok. Jedynie do włącznika bym się przekonywał...

• #4 20 Cze 2012 14:45
    artpi
    Poziom 10  

Upewnij się na pewno z tym akumulatorem. Ja tak miałem, byłem absolutnie przekonany że akumulator ok, na mierniku wszystko było cacy i nawet odpalał mniejszy samochód.
    Jednak w moim focusie okazało się, że podczas rozruchu napięcie spada na akumulatorze do 6v i bendix stuka bo dostaje za małego kopa.

Opisałem sprawę tu:
    Ford Focus rozrusznik

• #5 20 Cze 2012 15:21
    knap-piotr
    Poziom 16  

zapomniałem dopisać, problem tkwił we włączniku. Został rozebrany i wyczyszczony( o dziwo straszliwy syf był w środku) i starannie złożony. Obecnie działa bez zarzutu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME