Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka INDESIT WIA 102, drzwi nie blokują się

indicus 19 Kwi 2012 23:11 5407 4
  • #1 19 Kwi 2012 23:11
    indicus
    Poziom 2  

Witam wszystkich forumowiczów, niestety nie znalazłem tematu odpowiadającego usterce w mojej pralce i musze zgłosić się do Was o pomoc:)

Mianowicie, problem polega na tym że drzwiczki mojej pralki się nie blokują, a co za tym idzie nie można uruchomić żadnego z programów. Kiedy przekręcam pokrętłem na ikonke power, wszystko się wyłącza, ale z tego co czytałem to chyba dobrze, kiedy znowu załączam zaświecają się wszystkie kontrolki po czym gasną, po wybraniu programu i naciśnięciu start, świeci się ikonka prania. Gadałem dzisiaj z kolegą z pracy i mówił mi, że być może padł jakiś elektromagnes który służy blokadzie drzwiczek, czy istnieje jakaś możliwość sprawdzenia tego? żebym nie kupował cześci a okaże się że to coś innego... z góry dziękuję za jakieś sensowne odpowiedzi, pozdrawiam!!

-1 4
  • #2 20 Kwi 2012 01:26
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

indicus napisał:
    Gadałem dzisiaj z kolegą z pracy i mówił mi, że być może padł jakiś elektromagnes który służy blokadzie drzwiczek,

Nie ma w tym modelu blokady elektromagnetycznej , jest blokada pozystorowa . Trzeba sprawdzić czy moduł wysyła napięcie 230V do pastylki pozystorowej w blokadzie .

0
  • #3 25 Kwi 2012 11:47
    indicus
    Poziom 2  

ok problemem, była sprężynka, przy drzwiczkach, wypadła ze swojego miejsca i "cypelek" który tam jest nie trzymał jak należy, ponoć to standardowa usterka w tych modelach... pozdrawiam!!

0
  • #4 14 Lip 2012 21:29
    adams6111
    Poziom 2  

koledzy ... mam problem ... pralka indesit 85.drzwi sa zamkniete zamek zaryglowany aona widzi drzwi otwarte kontrolka czerwona miga a po dwoch minutach je otwiera.nie pobiera wody.sprawdzilem pompe o.k, czujnik hydrostatyczny o.k . jak ominac rygiel zeby sprawdzic czy pralka startuje

3
  • #5 15 Lip 2012 11:30
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Uszkodzenia szukaj w silniku a nie w blokadzie. Powodzenia!

0