Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ducato 2.0 jtd 2001 80 KM - włącza się kontrolka wtrysku.

kama723 19 Apr 2012 23:22 2905 7
    kama723
    Level 10  
    Witam proszę o pomoc ducato 20jtd zaświeca się kontrolka wtrysku, auto w tym momencie nie reaguje na pedał gazu, obroty falują, czasem podnoszą się do ok 2500, ale przeważnie nie przekraczają ok 1000 (piszę ok bo nie mama obrotomierza ) trwa to ok 30 sek i wraca wszystko do nomy. Wizyta u elektronika sam. przepływomierz i pedał gazu. Kupiłem w serwisie oryginalne. Po wymianie i kasowaniu błędów to samo!!! Czasem przejadę 500 km i nie włączy się ani razu. Pomocy!!!!
    zeimp
    Moderator on vacation ...
    kama723 wrote:
    Po wymianie i kasowaniu błędów to samo

Zdradzisz jakich (nr. + opis) błędów, czy to tajemnica?
    kama723
    Level 10  
    Witam kolego. Przykro mi, ale nie znam tych kodów. Elektronik nie podzielił się tym, a ja nie myślałem, że mogą być potrzebne.
    trans-serwis
    Level 39  
    Wiązki elektryczne do tych elementów sprawdzone?
    Elektronik podjął decyzję o wymianie tych elementów po sprawdzeniu wszystkiego czy tylko po odczytaniu błędów.
    kama723
    Level 10  
    Witam. Jak znam życie to nie sprawdził, auto za krótko stało w warszacie. Błąd z przepływomierza się nie powtórzył, a pedał świeci dalej. Teraz kojarzę dlaczego włącza się kontrolka kiedy wjadę na dziurę, chociaż to nie reguła. Dzięki kolego za trop. Muszę się jeszcze raz do niego wybrać, jak się dopcham do kolejki. W mojej okolicy jest tylko jeden elektronik, który może podłączyć ten rocznik. Jak coś będę wiedział to się odezwę, a na razie dzięki za sugestię. PS czekam na inne pomysły może ktoś ma ten sam problem i komuś się też przyda.
    samos82
    Level 1  
    Witam. mam ten sam problem ze swoim ducato (2.0 jtd 2002r.) czy problem został rozwiązany.
    kama723
    Level 10  
    Przykro mi ale nie, auto kula się przez cały tydzień po mieście, a mechanik nie chce pracować w sobotę. Muszę przeczekać, a na przerwę nie mogę sobie pozwolić, ludzie muszą coś jeść.
    kama723
    Level 10  
    Sorki ,że nie odzywałem się długo. Musiałem sam łapy wsadzić- co znalazłem? nowy przepływomierz miał przedmuch z jednej strony normalnie nie było kleju bo po co, druga rzecz na kostkę przyłączeniową do niego kapie woda i zaśniedziały piny. Sumując jest lepiej bo nie przerywa ale obroty jeszcze falują. Mam pytanie do fachowców, czy ma znaczenie położenia kostki przepływomierza?( tz. względem poziomu, czy można go obracać o np. 90 stopni chodzi mi o to aby woda nie kapała na niego)