Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda NSR 125 - brak iskry

20 Kwi 2012 08:29 4594 6
  • Poziom 11  
    Witam,
    Mam pewien problem, mianowicie przykry przypadek ale nie mam iskry. Wszystko zaczęło się od tego, że wróciłem normalnie motroem do domu, zgasiłem i zostawiłem. Przychodzę za 3 godziny a moto kręci i nie zapali. Postanowiłem więc zapalić na pycha, było ciężko ale odpalił i na pycha odpala. Sprawdziłem świece i brak iskry. Założyłem nową świecę i też nie ma iskry. Co mogło się stać? Czy po przekręceniu stacyjki do modułu zapłonowego ma iść jakieś napięcie? Jak to sprawdzić? Bo sprawdzałęm wszystkie kable przy module jak i cewce miernikiem i na żadnym nie ma napięcia(czarny z miernika do masy, czerwonym sprawdzałem kable). Co mogło się stać? Proszę o pomoc.

P.S Dodam że stacyjka i włącznik RUN - OFF jest ok.
  • Poziom 25  
    Sprawdz fajke swiecy, najlepiej wymien na nowa.
  • Poziom 11  
    Fajka sprawdzona, jest sprawna;/
  • Poziom 42  
    Procedura jest standardowa. Zaczynamy od schematu aby określić z jakim układem zapłonowym mamy do czynienia: CDI TCI i ich warianty. Potem czytamy posty na temat uszkodzeń danego układu zapłonowego. Potem pomiary. Diagnoza. Na koniec wymiana lub naprawa uszkodzonych elementów.
  • Poziom 11  
    Do czynienia mamy z układem układu CDI. Na temat uszkodzeń czytałem. Teraz pomiary? Co i gdzie? ;/
  • Poziom 42  
    Jak czytałeś to wiesz co, jak i gdzie mierzyć... Nie ściemniaj tylko wymień co może być do zmierzenia. A wariantów CDI jest kilka.
    Napisz jak cie nakierować nie mając schematu? Nie każdy ma taką NSR "pod ręką" aby napisać przykładowo: Rozepnij wtyczkę tą a tą i zmierz rezystancję między pinami tym a tym.