Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renaul Laguna II - Kopcenie na niebiesko.

20 Kwi 2012 09:01 7377 4
  • Poziom 8  
    Witam wszystkim.

Jestem jak na razie szczęśliwym posiadzaczem Renaul Laguna II z 2001r. Silnik 1.9 dCI 120km. Od pewnego czasu zauważyłem dziwną przypadłość, mianowcie gdy odpalę samochód, a silnik jest zimny to po przegazowaniu lekko dymi na niebiesko, jeśli silnik spokojnie chodzi na wolnych obrotach dymienie nie występuje.. Ustaje w momencie, gdy silnik złapie choć trochę temperaturę(gdy wskazówka lekko skoczy do góry). Dodam, że co mnie bardzo dziwi to, to, że nie zauważyłem ubytku oleju, albo on jest tak nie wielki, że aż nie zauważalny. Na obecnym oleju zrobiłem jakieś 7tys Km, a poziom jest ciągle na max. Więc, nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje. Dodam, że:

* Samochód nie stracił na mocy, bardzo ładnie przyśpiesza.
    * Slinik pracuje równo, nie ma żadnych problemów z paleniem(nawet przy największych mrozach odpałał)
    * Turbiny była sprawdzana jakieś 3 tygdonie temu i z tego co mechanik mówił, nie ma w niej oleju, jest czysta.
    * EGR był czyszczony.
    * Dodatkowo wymienił elektrozawór.
    * Wyciąłem katalizator, ponieważ był strasznie zatkany(wtedy samochód z trudem się rozpędzał)

Tak mi się wydaję, że to właśnie po wycięciu katalizatora zaczał dymić. Wcześniej tego nie było.. :(

Ma ktoś jakieś pomysły, co to może być i czego się czepić?

Pozdrawiam, Sentinel.
  • Poziom 40  
    Cytat:
    Spaliny w kolorze niebieskim oznaczają spalanie oleju. Długotrwała emisja spalin takiego koloru oznacza prawdopodobnie kosztowną naprawę, ponieważ świadczy o uszkodzeniu pierścieni tłoków lub ścianek cylindrów. Jeśli niebieskie spaliny wydobywają się tylko przez chwilę, np. rano po uruchomieniu samochodu, przyczyną są prawdopodobnie wadliwe prowadnice zaworów lub uszczelki prowadnic zaworów. Jest to mniej poważne uszkodzenie, ale również wymaga interwencji serwisu.

Link
  • Poziom 8  
    Tu jest podobnie, ale nie wiem, czy dokładnie to samo. Gdyż, mój na wolnych obrotach i przy zapalaniu nie kopci.. Dymienie zaczyna się tylko i wyłącznie po przegazowaniu.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Jeśli auto nie bierze oleju a dymi na niebiesko to nie dopala paliwa, ma za późny zapłon lub lejące wtryski (pomijam źle ustawiony zapłon i brak kompresji). W Twoim przypadku sprawdzić należy korektę wtryskiwaczy (najlepiej testerem diagnostycznym do Renault). Wykluczysz też w ten sposób awarie sterowników i instalacji (np.luźna wtyczka). Czasami gdy wtryskiwacze są tylko zanieczyszczone a nie zużyte czy zatarte, pomaga wlanie do paliwa dodatków do czyszczenia wtryskiwaczy.
  • Poziom 8  
    Problem rozwiązany. To co kolego napisałeś było sprawdzane, wtryski nie leją, i nie ma za późnego zapłonu. :) Nie ma także żadnych awari sterowników.

Winowajcą były prowadnice zaawrów i uszczekli. :)