Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Ariston FO 87C.2/E TD IX - błąd Er 17

20 Kwi 2012 09:28 4675 4

 • Poziom 12  
  Witam
  Piekarnik Ariston FO 87C.2/E TD IX czasami zachowuje się nie przewidywalnie: po zakończeniu pieczenia jeszcze kilkakrotnie sam się załącza na moment i zaraz wyłącza, albo tylko sygnalizuje dżwiękowo, czasem "nie trafia" w wybrany program - trzeba kilkakrotnie wyłączać pokrętło na "0" i próbować. Ale to dałoby się przeżyć. Ostatnio dwukrotnie nie załączył się w zaprogramowanym trybie automatycznym. Uprzedzając dodam, że zegar był ustawiony prawidłowo, bez tego nie dałoby się zaprogramować automatu. W międzyczasie nie było też zaniku napięcia. Po przyjściu do domu zastałem piekarnik podświetlony i z załączoną dmuchawą, ale nie grzejący, a na wyświetlaczu sygnalizował Er17. Wyłączenie pokrętłem nie działa, żadne przyciski także nie. Krótkie wyłączenie napięcia nie przyniosło rezultatu, dopiero po dłuższym wyłączeniu wrócił do stanu wyjściowego. Po takim restarcie piekarnik pracuje normalnie - można go włączyć ręcznie, załącza się także po zaprogramowaniu automatu.
  Proszę o podanie opisu serwisowego błędu Er17 lub jeszcze chętniej o dostęp do serwisówki takiego piekarnika.
  Z góry dziękuję za pomoc.

 • Poziom 12  
  Dziękuję Kolego, ale czy mógłbym prosić o jakieś szczegóły?
  Jestem elektronikiem i z reguły daję sobie radę z naprawą własnego sprzętu AGD, ale dotychczas były to prostsze sprawy lub udawało mi sie znaleźć w necie serwisówki. Niestety samo hasło "podzielnik napięcia" nic mi nie mówi: gdzie tego szukać, jak to sprawdzić? Masz może mozliwość udostępnienia serwisówki?
  Byłbym bardzo, bardzo wdzięczny.
  Pozdrawiam.

 • Poziom 12  
  Witam
  Rzeczywiście konserwacja podzielnika napięcia przyniosła spodziewany rezultat. Bardzo serdecznie dziękuję za tak trafną podpowiedź.
  Pozdrawiam