Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta Radeon 9600 PRO nie działa po podłączeniu

alexissanchez9 20 Kwi 2012 09:37 1704 15
  • #1 20 Kwi 2012 09:37
    alexissanchez9
    Poziom 7  

Witam

Mam zamiar kupić od kumpla kartę Radeona 9600 PRO 256MB. Dał mi ją na próbę i wypiąłem starą kartę i wpiąłem nową. Uruchamiam kompa i nic. Jest tylko jedno piknięcie(normalnie po tym jednym jest chyba z pięć) i nie ma obrazu (jest czarny ekran) i zaraz monitor przechodzi w stan uśpienia. Zauważyłem później w tej karcie miejsce na taki trójkolorowy kabel, jak do dysku. Mam takie dwa w kompie. Jeden odchodzi od zasilacza do drugiego dysku (dysku "secondary",pierwszy mam podłączony normalnie),(dysk działa), a drugi od stacji dyskietek i napędu DVD. Wziąłem ten drugi i wpiąłem do tego miejsca na kabel na karcie. Efekt taki sam jak poprzednio. Karta jest 100% sprawna (grałem u kumpla w PES`a 2009). Proszę o pomoc. Moja obecna karta jak coś to GeForce 5500 128 MB, procesor Celeron D 3,06 GhZ, płyta główna MSI MS-7211, mam 1,5 GB RAMU. Dziwi mnie jeszcze to, że na moim GeForce`ie przy internecie 2 MB, filmy na YouTube, lub mecze na żywo się tną... Zdjęcie Radeona dodaję w załączniku(zaznaczyłem miejsce na kabel). Z góry dziękuję za pomoc ;)
    Pozdrawiam

Karta Radeon 9600 PRO nie działa po podłączeniu

0 15
  • #3 20 Kwi 2012 10:41
    Lzep
    Poziom 39  

alexissanchez9 napisał:
    Zauważyłem później w tej karcie miejsce na taki trójkolorowy kabel, jak do dysku. Mam takie dwa w kompie. Jeden odchodzi od zasilacza do drugiego dysku (dysku "secondary",pierwszy mam podłączony normalnie),(dysk działa)...
    Ten "trójkolorowy" kabel, to zapewne wtyk molex : +12V (żółty, +5V (czerwony), no i 2x czarny (masa). Nie bardzo rozumiem, co to znaczy "pierwszy mam podłączony normalnie" - czyżby zasilanie dysku poprzez molex z zasilacza było nienormalne ?

0
  • #4 20 Kwi 2012 11:14
    alexissanchez9
    Poziom 7  

Chyba oba są tak samo podłączone ;)... Ten zasilacz to Eurocase ATX-400 JSP ATX-2.03AAAA (P4) 400W. Tak jest napisane na nim. Dodam ze kumpel ma kompa 13-letniego chyba, a mój to sześciolatek..

Dodano po 17 [minuty]:

No i doszedł nowy problem : wlaczam kompa, dochodzi do "zapraszamy", włącza się pulpit i gaśnie ekran, jest tak jak z pulpitem tylko nie ma obrazu. Pierwszy raz mi się tak stało. Dzisiaj rano jeszcze było tak że pokazał się pulpit, komp się zresetował i było pierwsze okno BIOSu, a potem monitor od razu przeszedł w stan uśpienia...

0
  • #5 20 Kwi 2012 11:23
    Peron01
    Poziom 9  

To gniazdo to miejsce na zasilanie takie jak wpinasz do cd-romu. Masz Celeron D to jest nie wypał ogólnie.

0
  • #6 20 Kwi 2012 11:29
    Lzep
    Poziom 39  

Przy wymianie karty nie porozłączałeś czego ? Sprawdź, czy karta dobrze siedzi w gnieździe AGP, pamięci w slotach wyciągnij i wciśnij porządnie, sprawdź (dociśnij) wszystkie kable od zasilacza itd.

0
  • #7 20 Kwi 2012 11:31
    alexissanchez9
    Poziom 7  

nie teraz nie wymienialem karty. tylko odpialem kable i odkręciłem obudowę żeby zobaczyć co jest na zasilaczu napisane..

0
  • #8 20 Kwi 2012 11:33
    Lzep
    Poziom 39  

No ale wcześniej wymieniałeś - trzeba wszystko posprawdzać !
    A ostatecznie wróć do starej karty, zobaczysz co się dzieje ?

0
  • #9 20 Kwi 2012 12:18
    alexissanchez9
    Poziom 7  

o_O karta chodzi ;) tylko trochę wolno. Na starej aktualizacja Avast się nie cięła, może po zainstalowaniu sterowników będzie lepiej ;)

Dodano po 1 [minuty]:

ale już przed instalacją sterowników film na YouTube działa malina ;)

Dodano po 1 [minuty]:

Występuje błąd przy instalacji sterowników.kopiuje jakieś pliki, a potem jest Oprogramowanie ATI Radeon 9600 nie przeszło zgodności z systemem WinXP

0
  • #11 20 Kwi 2012 12:58
    alexissanchez9
    Poziom 7  

Wziąłem mimo to kontynuuj, i znowu to samo kopiowanie plików i ten sam ekran

instaluje sterowniki z płytki.. mogą być nienajnowsze ale będą...

po zainstalowaniu sterów, muli jeszcze bardziej...

możliwe jest że to podzespoły nie radzą sobie z kartą albo coś takiego?
    bez sterowników nie muli, możliwe że to Windows sam zainstalował jakieś stery?
    pisali na jakimś forum, żeby zainstalować sterowniki Omega, są lepsze i będą tak samo pasować

0
  • #12 20 Kwi 2012 13:29
    Peron01
    Poziom 9  

Windows ma wbudowane podstawowy sterownik do tej karty graficznej. Spróbuj stery omegi.

0
  • #13 20 Kwi 2012 13:38
    Lzep
    Poziom 39  

No tak, Omega jak najbardziej (mam takie dla R9550), tylko że podstawową zasadą jest usunięcie najpierw starych sterowników !

0
  • #14 20 Kwi 2012 13:39
    Peron01
    Poziom 9  

panel sterowania - dodaj usuń programy tam szukaj...

0
  • #15 20 Kwi 2012 13:48
    student11
    Poziom 21  

musisz usunąć stare sterowniki najpierw bo inaczej masz niezgodność!
    po 2 zmień zasilacz!

0
  • #16 20 Kwi 2012 17:01
    alexissanchez9
    Poziom 7  

ok. teraz tak jest że raz się wlacza po WinXP jest "Zapraszamy", a raz tryb oszczędny... i raz był niebieski ekran i napisane że przyczyną problemu jest plik ati2cośtam..

0