Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co moze zaklocac dzialanie centralnego zamka (radiowego)?

20 Kwi 2012 10:01 5853 8
  • Poziom 18  
    Naprawdę nie wiem gdzie zamieścić problem, bo pomimo, ze dotyczy auta to może być spowodowany falami radiowymi.

We wtorek wróciliśmy z żona z prac o tej samej porze i nie mogliśmy zamknąć naszych aut. Centralny nie działał, a u niej działał bardzo słabo(zamykał tylko jak kluczyk był w aucie). Przerobiłem wszystko i nie ma różnicy, ale jak sie okazuje problem jest tylko pod domem. Odjedziemy kilometr i centralne działają perfekcyjnie.
    Chciałem dzwonić do urzędu, żeby to sprawdzili, ale powiedzą, ze wariat. Trochę się jednak zmartwiłem, bo były przypadki ludzi z zakłócaczami centralnych na parkingach czających sie na tych którzy nie sprawdzą, ze im się auto nie zamknęło. Mam nadzieję, że to nie to, że może to auto, albo jakieś zakłócenia.

Czy jest jakaś możliwość aby ktoś w okolicy (antena, nadajnik GSM, przekaźnik czy podobne) zakłócały działanie centralnego zamka? Jeżeli jest taka możliwość to czy można to sprawdzić?
  • Poziom 31  
    Na jakiej częstotliwości pracuje pilot? A jeśli tego nie wiesz to jakie to auto? Fabryczny centralny zamek?
  • Poziom 32  
    ...
    Pewnie na 433.92MHz
  • Poziom 24  
    Kolego wiele razy miałem doczynienia z takim przypadkiem i zawsze winna była centralka alarmowa- dokładana do auta.
    Klienci kupują cudowne centralki na popularnym serwisie aukcyjnym za 50-100 zł, a te centralki maja zbyt wiele wspólnego z chinami i tu pojawia sie problem- w mieście , gdzie jest duża gęstośc zaludnienia - ludzie mają różne urządzenia, które emitują fale harmoniczne- które zakłócają pracę odbiornika w centralce alarmowej. Problem znika po wyjechaniu z centrum- np. na obrzeża miasta lub poza miasto. Jedyna rada to wymiana centralki.

Dodano po 2 [minuty]:

Jeśli problemu dotychczas nie było a teraz sie pojawił- to pewnie któryś z sąsiadów zakupił jakieś urządzenie, które emituje zakłucenia na częstotliwości 433,92MHz.
  • Poziom 18  
    No wiec tak:
    1. c2h5oh - niestety zaliczam sie do tych którzy mieszkają POZA POLSKą i używają komputera BEZ polskiej klawiatury. Dlatego nie mam możliwości pisania z polskimi fontami i proszę o wyrozumiałość.

A ja proszę o niewypisywanie bzdur. Jakoś inni umieją się dostosować do wymogów regulaminu. Proszę zapoznać się z tym tematem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8329012#8329012
    i poprawić swoje posty. /c2h5oh/

2. Częstotliwość to 433.92.

3. Piloty nie działają jedynie pod domem i dziś sprawdziłem że tylko w promieniu ok 5-metrów. Wydaje sie jakby źródło zakłóceń bylo bliżej sąsiada po lewej.

4. Bezprzewodowy dzwonek do drzwi (433.92) zwariował po wyjęciu baterii i uspokaja sie dopiero po wyniesieniu poza zasięg tych fal.

5. Kontaktowałem sie z urzędem, ale ze jako nie dotyczy to calej ulicy to oni maja na to wylane. Bede pisał do organizacji zajmującej sie nadawaniem przedziałów fal radiowych (OFCOM)
  • Poziom 40  
    Stary numer........

Tym matołkom co się zajmują rozdawaniem fal radiowych na takie potrzeby należy się już dawno czerwona kartka. :)
  • Poziom 30  
    Fabryczne nie znaczy lepsze rozbierałem niejeden a tam detektor superreakcyjny w postaci modułu, który z samej zasady działania indukuje zakłócenia w bardzo szerokim paśmie częstotliwości jak widzę takie rzeczy nóż się w kieszeni otwiera jedno jest pewne taki problem, to nie problem zakłócenia są bardzo silne do odebrania nawet byle-jakim szerokopasmowym wykrywaczem podsłuchów tzn takim, który odbiera wszystko naraz może zaciął się jakiś pilot, który cały czas nadaje ja bym je namierzył jak najszybciej zanim bateria w tym czymś się rozładuje heh potem to dopiero będzie problem żeby to znaleźć...
  • Poziom 18  
    Sprawa rozwiązana. Problemem okazał się zablokowany przycisk dzwonka bezprzewodowego u sąsiadów. Mają taki sam dzwonek jak my i wiem, że pasmo jest to samo czyli 433.92. (takie jak pilot od auta)
    Przypadkowo znalazłem i po odblokowaniu wszystko wróciło do normy.
  • Poziom 30  
    Hehe tak myślałem i po co tyle krzyku o nic wykrywacz podłuchów dobra rzecz