Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy są karty TV z wyjściem SPDIF ?

07 Sty 2005 05:42 962 5
 • Poziom 12  
  Usilnie próbuję uzyskać dźwięk 5.1 z TV na komputerze ! Może są jakieś modele kart z SPDIF-em , kto wie proszę o wiadomość .
  Pozdrawiam.
 • Poziom 26  
  karta dzwiekowa moze miec spdif albo cyfrowy tuner sat tez moze
 • Poziom 10  
  Dźwiek 5.1 na komputerze uzyskasz bez problemu z TV. Jeżeli masz tylko telewizor stereofoniczny z dekoderem cyfrowego dźwięku NICAM (mówię tu o systemie nadawania naziemnym i takim jaki się stosuje w koblówkach) i masz kartę dźwiękową w kompie która obsługuje więcej niż dwa kanały (przynajmniej 4), to na wyjściu uzyskasz dźwięk rozłożony na te kanały, pod warunkiem że w konfiguracji karty muzycznej ustawisz dzwięk przestrzenny 3D. W kartach CREATIVA np. jest to oznaczone CMSS 3D.
  Ale uwaga w telewizji nie ma dźwięku 5.1 w systemie nadawania nazwiemnego. jest to Dolby S, a nie Dolby D. Dolby S rozkłada dźwięk, ale na pewno nie na 5 głośników. Kanał centralny na pewno nie jest tak szczególnie wyróżniony, jak dla nagrań np. z DVD.
 • Poziom 31  
  cmss3d w kartach creative nie ma nic wspólnego z dolby digital - to służy tylko i wyłącznie do tworzenia dźwięku przestrzennego z nagrań stereo.....
  czyli możesz sobie zrobić pseudo surround....

  jesli program nie jest nadawany w trybie 5.1 czy dolby surround(zwykły lub prologic) to bedziesz mial zwykle stereo......

  zreszta odtwarzaniem dźwięku zajmuje się karta muzyczna komputera i w przypadku creativa posiada spdif.....

  dolby s to jest system redukcji szumów(najlepszy jaki wyszedł z dolby) do magnetofonów kasetowych i nie ma nic wspólnego z dźwiekiem przestrzennym....

  zazwyczaj nadawane są programy w dolby surround (dwa kanaly przednie stereo i kanal tylny efektowy) oraz dolby surround prologic(dodatkowy kanal przedni dialogowy)
 • Poziom 10  
  Sporo tłumacenia a kwintesencja jest taka że jednak uzyskujemy jakiś tam dźwięk przestrzenny. Zgadzam się z tym że nie ma to nic wspólnego z dolby d, jak najbardziej. Ale jak już wspomniałem w telewizji naziemnej nie ma dolby d. Jest tylko dolby s.
  Nie chce tu reklamować jakoś specjalnie którejkolwiek stacji telewizyjnej, jednak jak się posłucha stacje które nadają w systemie dolby s to uzyskuje się całkiem niezłe wrażenie przestrzenne, pomimo iż podobno ich brak :) bardziej satysfakcjonującego efektu w telewizji naziemnej i kablowej się nie usłyszy. Ma się wrażenie że słucha się dźwięku 5.1, z wyróżnonym kanałem centralnym na dialogi.
  Jak się chce mieć dolby d to trzeba sobie zakupić zestaw do odbioru cyfrowych programów satelitarnych.
  Tylko pytanie PO CO?? :) chyba że ktoś jest wybitnym koneserem baaaaaardzo dobrej jakości dźwięku przestrzennego.
  Reasumując zwykła karta 5.1 z wyjściami analogowymi i zestaw głośnikowy z wejściami analogowymi w zupełności zaspokoi potrzeby uzyskania dźwięku pseudo 5.1 . Więcej z telewizji naziemnej się nie wyciśnie.
  Pozdrawiam.