Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Elektrolux EWF 10670 W blokada drzwi

mazi1980 20 Apr 2012 11:12 7268 7
 • #1
  mazi1980
  Level 2  
  Witam,  pralka Elektrolux problem często poruszany jednak ja nie znalazłem rozwiązania, wymieniona blokada drzwi i triak sterujący blokadą TYACS1 na podobny bo oryginalnego nie mogłem dostać. Obecnie po załączeniu zasilania blokada przez chwilę bzyczy (cewka trochę skacze) i następnie przestaje i nagrzewa się blaszka przy styku potwierdzającym - po chwili jest gorąca. Czy wiecie może jakie powinny być dawane prawidłowe napięcia na blokadę ? Sprawdzałem to mam tam jakieś 130 V i 230V AC, ale nie mam do końca pojęcia jak te blokady działają, wiem, że jest tam bimetal i musi się nagrzać. A tutaj pralka po chwili przerywa cykl i zamek się grzeje i nic się nie dzieje.

  Może ktoś może podpowiedzieć co jeszcze mogę sprawdzić, pomagam znajomym a koszt nowej płyty to bardzo duże pieniądze w stosunku do pralki. Sprawdzałem także grzałkę, opór ma taki sam jak nowa, podłączałem także nową grzałkę ale bez montowania w pralce - po prostu na krótko. Także nic nie pomogło

  Bardzo bym prosił o waszą pomoc bo mam małe doświadczenie w naprawianiu pralek. Płyta sterująca AKO 719598-00 Elux132442510
 • #2
  peterwolski
  Level 20  
  sprawdź może najpierw grzałkę na przebicie ;)
 • #3
  peter falk
  Home appliances specialist
  Napięcia prawidłowe.
  Z jakiego powodu została zmieniona blokada oraz wymieniony triak nią strujący?
  Wejdź w tryb serwisowy praleczki - może coś podpowie.
 • #4
  cezet
  VIP Meritorious for electroda.pl
  mazi1980 wrote:
  triak sterujący blokadą TYACS1 na podobny

  To znaczy jaki założyłeś?
 • #5
  mazi1980
  Level 2  
  peter falk - a ty możesz mi rozpisać jak napięcia wyglądać powinny ? Jak w ogóle ta blokada powinna działać, bo przetestował bym ją na sucho najlepiej. (jakie w ogóle napięcie ma cewka tej blokady, kiedy cewka powinna się załączyć ?)

  Wymieniony został triak oraz blokada bo jak napisałem wyskakiwał w trybie serwisowym błąd triaka blokady drzwi to chyba E43 i błąd blokady drzwi E40, ogólnie nie zapalał się i nadal nie zapala na wyświetlaczu symbol kluczyka (sygnał zwrotny z blokady styk bimetal) , powinien jak się zaczyna cykl prania no i pralka przerywa pracę.

  Grzałkę podłączałem nową, co prawda nie montowałem jej ale na krótko na przewodach (także PE) i było to samo, więc wydaje mi się, że jednak grzałka nie ma przebicia.

  Triak który wstawiłem to ST Electronics T405-600B (600V, 4A. 5mA. DPAK) , oryginał to ACS110S 701, z tym, że jest tam jeszcze jeden triak TYACS2 i nie wiem czy on też nie jest punknięty.
 • #6
  iskrownik
  Moderator of Home appliances
  mazi1980 wrote:
  Triak który wstawiłem to ST Electronics T405-600B (600V, 4A. 5mA. DPAK)
  Nie będzie Ci to działać na tym zamienniku, przy odrobinie nieszczęścia uszkodzisz proca.
 • #7
  mazi1980
  Level 2  
  Kolego jak może tak byś rozwinął swoją wypowiedź napisanie, że nie będzie działać na tym zamienniku - nic dla mnie nie wnosi. Z czego tak wnioskujesz ? Może możesz mi podpowiedzieć jak dobrać zamiennik?