Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra C 2002r. - oryg. wyświetlacz LCD jako ekran kamery cofania

pnkra 20 Apr 2012 11:55 8186 7
 • #1
  pnkra
  Level 13  
  Witam,
  Jak w temacie, chciałbym się wpiąć kamerą cofania do oryginalnego wyświetlacza kolorowego LCD, tak żeby automatycznie przy wrzuceniu wstecznego ekran pokazywał widok z kamery.
  Wiem, że jest opcja wpięcia się w RGB nawigacji, ale wtedy ręcznie trzeba przełączać widok. Interesuje mnie np. jakiś przekaźnik który by to kontrolował.
  Dodam, że posiadam osobny wyświetlacz, z którego chętnie wykorzystałbym elektronikę do sterowania LCD w samochodzie.
  Całość jest powiązana z radiem NCDC2013.
  Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi.
  Pozdrawiam.
 • #2
  KAR26
  Level 17  
  witam - mnie tez interesuje taka opcja , ale ty masz o tyle komfotową sytuacje bo masz jeden cid na testy , wiec rozbiez go i popatrz gdzie ida sygnały aby je mozna było przekierowywac , w tedy dasz przekazniki ktore te sygnały beda załączały jak właczysz steczny i po wyłączeniu powróci to wszystko do normy .
 • #3
  autoas
  Level 42  
  Panowie zapomnijcie o takim pomyśle...
 • #4
  damdam

  Level 34  
  OCIDVi - słowo klucz.
 • #5
  KAR26
  Level 17  
  Witam - "autoas" -dlaczego mam zapomniec bo to co nie praltyczne i az tak trudne ze nie do zrobienia . a jesli chodzi o OCIDVi - to widzialem to i nie interesuje mnie ogladanie filmów w samochodzie tylko sama kamerka i wiem ze jest taka mozliwosc wpiecia sie przy pomocy sprytnego ukladu i taniego , który przelacza sygnał z kamerki na cida . Tylko widze ze ludzie zaczynaja załowac wiedzy bo odrazu mysla ze im sie chleb odbiera :) .
 • #6
  damdam

  Level 34  
  w takim razie faktycznie- zapomnij :)
 • #7
  autoas
  Level 42  
  Piszesz o NCDC (NCDR) więc zapomnij....
  Nie będzie automatycznie....i tanio
 • #8
  KAR26
  Level 17  
  widze koledzy ze pomagacie az miło co ma piernik do wiatraka ze takie rayjko a co lepiej jak by było dvd90 i poliftowy cid to by odrazu zmieniło wszystko :) , to tak jak samo ze nie da sie wylogowanego wyświetlacza zaadoptowac nie znajac pinu ?. ale to tylko przykład , wiec panowie ja wiem swoje i zeby cena cida był taka jak gida to bym sam poszukał miejsca gdzie sygnał mozna przełączac , wiec dzieki wam za pomoc i duzej ilosci punktów :)