Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson S22, Sx130 -Wymiana tuszu pigmentowego na barwinikowy

agentos_69 20 Apr 2012 14:57 3934 4
    agentos_69
    Level 9  
    Witam.

Posiadam drukarkę Epson Sx 130 z kartridżami wieczystymi. Zakupiłem do nich tusz Jettec pigment. Jednak zauważyłem problem z uzyskaniem odwzorowania barw przy wydruku zdjęć (żółty prześwituje przez czarny tusz).
    Dlatego zastanawiam się nad kupnem i użyciem tuszu barwnikowego jettec.
    Mam nastepujące pytania. Moge użyć jednego koloru barwnikowego np. żółtego, a resztę pozostawić pigmentowe, czy należy wszystkie pigmentowe zamienić na barwnikowe?
    Czy musze dokładnie wypłukać i wyczyścić kartridże po pozostałym tuszu, czy wystarczy dolać barwnikowego? Jeżeli tak to w jaki sposób wyczyścić pozostały tusz?
    Mam nadzieje, że jasno sformułowałem wszytko wyjaśniłem.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    agentos_69
    Level 9  
    Zrobiłem test. Nałożyłem warstwę dwóch tuszy na tworzywo sztuczne, papier fotograficzny oraz na zwykły papier. W pokrywaniu tworzyw sztucznych nie ma dużej różnicy, jednak wydaj mi się, że czarny wiąże gorzej. Jednak zauważyłem inna różnicę na papierze fotograficznym. Wydaje mi się, że tusz żółty jest gęstszy.
    Może tym faktem być spowodowane częste zatykanie się żółtej głowicy (reszta nie zapycha się)?
    Dodatkowo wymieszałem 2 tusze ze sobą i widoczne są ślady żółtego na czarnym (nie mieszają się do końca).
    Dziwna sytuacja, ponieważ wszystkie 4 tusze są tej samej firmy i tego samego typu pigmentowego ;/.
    Może użyć innego tuszu żółtego pigmentowego innej firmy? Co o tym myślicie?
    rys57
    Moderator
    Kolego, taka ciekawostka. Jak problemy z kryciem kolorów wyglądają na oryginalnych, Epsona , tuszach?
    agentos_69
    Level 9  
    na orginalnych wyglądał bez problemu, wszytko ładnie wychodziło. Zdjęcia również.