Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy system win 7 w laptopie acer aspire 5820TG

20 Kwi 2012 15:05 3020 9
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam zainstalowanego windowsa 7 na laptopie acer aspire 5820TG od momentu kupna. Minęło już z dwa lata i troche zaśmiecony jest, czasami przy uruchamianiu kompa i wczytywania się systemu czas się wczytywania jest długi bądź nawet cały system się nie wczyta po czym nastepuje freeze i nic nie można zrobić jedynie reset przez włącznik komputera. Dlatego chce oczyścić wszysktko i czystego windowsa wgrać. Mam orginalnego windwsa 7 na partycji ukryte oraz partycję c systemową i partycję d na dane. Te obie (c i d) chce oczyścić i wgrać system z partycji ukrytej. Moje pytanie jest takie jak to zrobić, bo na innych forach czytałem że jak format zrobisz to i tą partycję ukrytą usuniesz.
  • Poziom 39  
    Skoro masz partycje recovery to po włączeniu komputera ALT + F10, nie wiem czy usunie ci partycje z danymi bo nie często używam recovery w acerach, gdy u siebie na 6930G włączyłem recovery partycja D została nie naruszona
  • Poziom 2  
    czyli jak uruchomie partycję recovery to wyczyści to całkowicie partycję systemową c: i zainstaluje nowy system?
  • Poziom 2  
    Ok dzięki, musze się wźąść i wyczyścić go co jakiś czas tak mi się muli lub freez gdy sie system wczytuj. Narazie tak sie wstrzymuje bo prace pisze.

Dodano po 24 [minuty]:

Jeszcze jedno mam pytanie, żeby nie zakładać nowego tematu. Mam podzielony dysk na partycję c i d. C jest jako podstawowa a D rozszerzona i jak chce zmienić rozmiar jednej przy udziale drugiej przy pomocy Paragon Partition Manager™ 10.0 Professional Special Edition to nie mogę, więc mam pytanie czy zmienić partycję d z rozszerzonej na podstawową czy nie warto?
  • Poziom 39  
    Modyfikacja partycji może spowodować utratę dojścia do recovery z poziomu partycji (ALT + F10) bo MBR sie zmieni, jeśli chcesz to wykonać to przed tym zrób kopie recovery na płytach dvd, w menu start wpisz recovery i wyskoczy ci program do robienia recovery, nazywa sie chyba acer recovery lub cos podobnego, nie pamiętam dokładnie, po wykonaniu tej kopii nawet jak by recovery z dysku po modyfikacji partycji nie chciało zadziałać to korzystasz z wypalonych płyt
  • Poziom 2  
    Kopie odrazu po zkupieniu zrobiłem, żebym systemu i sterowników acera nie stracić na wypadek uszkodzeń dysku. Wypalił mi system na 3 x DVD i 1 DVD sterowniki acera
    A co to jest te MBR, bo nie zabardzo się w tym orientuje.
  • Poziom 2  
    Uwaga na wypalone płyty recovery. System po przywróceniu jest w wersji angielskiej.
  • Poziom 39  
    plutoxl napisał:
    System po przywróceniu jest w wersji angielskiej.

Trzeba było dokładnie czytać komunikaty, przed wgraniem recovery system pyta cie o język i w nim jest m.in. Polski
  • Poziom 2  
    Sęk w tym, że przy wykrywaniu recovery wybrałem polski.

W innych wątkach na forum ludzie zgłaszają ten sam problem. Acer twierdzi, że wyboru języka dokonuje się tylko raz przy pierwszej instalacji i podobnie argumentuje, że źle wybrałem. Wg nich zmiana języka systemu później jes niezgodna z licencją i zaraz dodaje, że za 180 pln wyśle płytę, która problem rozwiąże. Ja wiem co zroniłem i nie po to robiłem płytę recovery żeby odzyskać inny system. Posta napisałem aby inni użytkownicy brali to pod uwagę. Pozdr.