Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Cp 2025 zacina kartki .

20 Kwi 2012 17:43 1827 3
  • Specjalista - kserokopiarki
    Witam, spotkałem sie z problemem jak wyżej, maszyna notorycznie zacina kartki. Co 2,3,5 kartek. Sytuacja wygląda najczęściej tak, że jedna kartka jest już prawie cała na tacy wyjściowej, a następna stoi, tuż przed czujnikiem za piecem (dotyka go). W dzienniku zdarzeń wszystkie te zacięcia mają kod 13. Czujniki zamieniłem miejscami i nie ma różnicy. Czy któryś z szanownych kolegów posiada dokumentacje do tej maszyny, albo potrafi rozszyfrować kod zacięcia? Ewentualnie jakieś sugestie.
    P.S. Rolka pobierająca wymieniona.
    P.S.2. Dokumentacje już znalazłem, ale na sugestie czekam nadal.
    pozdrawiam horse
    Witam, wracam do tematu. Urządzenie cały czas źle pracuje. Spowolniłem ją, przez zwiększenie gramatury papieru, ale skutek jest praktycznie żaden. Wymieniłem, też rolkę separującą, również brak poprawy. Tzn teraz potrafi zrobić kilkadziesiąt kartek bez zacięcia, a potem zaciąć trzy pod rząd. Za każdym razem zacięcie 13 czyli w obrębie poboru z kasety. Jutro zamierzam zajżeć do sprzęgła rolki pobierającej, bo tylko tam jeszcze nie zaglądałem. Może któryś z kolegów ma jakąś podpowiedź?;)
    pozdrawiam horse
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    A sprawdzałeś fuser? Miłałem taki przypadek tylko w odpowiedniku tej drukarki tylko ze skanerem, też szukałem co mogło powodować zacięcia i okazało się że folia kręciła się niewłaściwie na grzałce. Jak ją zdjąłem to na grzałce była susza i rdza. Po przsmarowaniu problem minął.
    Dzięki kolego bardzo mi pomogłeś. Po rozebraniu fusera ukazał mi sie widok jak z twego opisu - sucho i rdza. Po wyczyszczeniu wszystkiego i przesmarowaniu drukarka chodzi bez zarzutu. Zmylił mnie ten komunikat (13), który wskazywał na problem z pobieraniem.
    pozdrawiam horse