Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A4 AFN 1999rok paski klinowe

20 Apr 2012 17:46 4560 7
  • Level 15  
    Witam
    Dzisiaj kiedy miał się zacząć fajny weekend na światłach usłyszałem krótkie tryttryt i zaświeciła się kontrolka akumulatora. I już wiedziałem co się stało bo tydzień wcześniej napinacz zaczął drgać i już rozpoznałem temat że trzeba wymienić napinacz wraz ze sprzęgiełkiem alternatora. Miałem to zrobić w najbliższym czasie.... ;)
    Proszę o spis elementów do wymiany najlepiej z numerami kodowymi, jakiej firmy kupować podzespoły(pewnie Ruville, SKF lub INA) Silnik AFN WAUZZZ8DZYA017984 8D5 OY4 3016532 rok prod 07/99. Chcę to zrobić sam, proszę o podpowiedzi co mnie czeka... wiem że sprzęgiełko wymaga specjalnego klucza da się to jakoś odkręcić dysponując standardowymi kluczami ?. Wiem że trzeba ściągnąć zderzak, chłodnice......
    Gdzie w okolicy Tychów najlepiej kupić - myślę o interkarsie chyba jutro będzie czynne....
    Mam kupić
    napinacz paska
    sprzęgiełko alternatora
    2 paski(1 ten krótszy chyba tylko spadł ale wiadomo że pójdzie do kosza)
    co jeszcze...
  • Level 27  
    Trochę płynu chłodniczego na dolewkę w razie czego. Bez klucza do wolnobieżki nie da rady. Wyjmij alternator i skocz na jakiś warsztat to przełożą Ci to za przysłowiowego browarka.
  • Level 15  
    Dzięki...A z czego ma wylać się płyn ?
  • Level 15  
    Dzisiaj tylko odplątałem resztki pasków, sprzęgiełko alternatora jest zapieczone więc to był powód wszystkiego złego. Pasek klimatyzacji wygląda ok ale został zrzucony przez 2 pasek. Wymienię oczywiście obydwa. Jak zdiagnozować czy napinacze paska klimy i alternatora są ok ? Kręcą się bez jakichś luzów czy oporów.... Nie mogę wyszarpać alternatora po odkręceniu 2 śrób...ale późno już jutro będzie lepiej....
  • Level 27  
    A po to, żeby wszystko mieć na wierzchu i mieć pewność, że nic nie pcha się w rozrząd. Jak się wie co robi, to zdjęcie przodu zajmuje jakieś 30 minut. No i nie życzę nikomu wyjmować napinacza z kompletnego auta.
  • Level 15  
    Usterka naprawiona u mechanika. Był ściągany przód. Wymiana napinaczy paska klimy, alternatora, sprzęgiełka.
    Przy następnym rozrządzie wymieniam cały osprzęt razem.