Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektryka MODELCRAFT 3CH FM

20 Kwi 2012 21:26 1838 6
  • Poziom 2  
    Cześć gdy zacząłem budować model samochodu zacząłem mieć problem z elektroniką
    gdyż mam odbiornik i nadajnik 40mHz i nie wiem jak po podpinać serva i akumulator zasilający odbiornik

Proszę o pomoc mi w rozwiązaniu problemu aparatura to MODELCRAFT 3CH FM
  • Sklep HeluKabel
  • Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Robotyka
    Jeżeli masz regulator z układem BEC (ma je większość - trzeba sprawdzić w opisie) to podpinasz tylko regulator i serwo skrętu (oraz dodatkowe układy). Układ BEC zasila odbiornik i serwa z głównego pakietu, nie ma zatem konieczności zasilania go dodatkową baterią. BEC podaje optymalne napięcie zasilające bez jego wachań. W przypadku zwykłej baterii napięcia co chwilę spada, co ma wpływ na pracę odbiornika.

Podpinasz wtyczkę regulatora lub serwa do gniazd w odbiorniku. Tak jak wspomniał kolega wcześniej. Przewód biały/żółty/pomarańczowy to sygnał, oznaczany zwykle znaczkiem amplitudy (zygzak). Plus to czerwony (środek), czarny/brązowy - minus (skrajny). Odbiornik posiada wszystkie piny + i - zwarte za pomocą ścieżek. Wystarczy zasilić jeden pin (przez regulator lub gniazdo Batt), żeby mieć napięcie zasilajace dla innych układów na pozostałych.

Regulator zaś wpinasz pomiędzy pakiet zasilający i silnik. Do odbiornika idzie trzeci kabel, potrójny, zakończony czarną wtyczką, taką samą jak na serwach.
  • Poziom 2  
    poco mi regulator do 2 serv skretu i gazu ?
    czyli powinno mi chodzic jak podepne akumulator do gniazda batt?
  • Moderator Robotyka
    paicon22 napisał:
    Po co mi regulator do 2 serv skrętu i gazu ?

A wspomniałeś choć jednym słowem, że to jest model spalinowy?

paicon22 napisał:

Czyli powinno mi chodzić jak podepnę akumulator do gniazda batt?

Powinno, ale tylko i wyłącznie wtedy gdy napięcie akumulatora będzie się mieścić w dopuszczalnym zakresie napięć odbiornika. Czyli przeważnie 5-6V.
    Mniejsze napięcie sprawi, że odbiornik nie zadziała, większe, że odejdzie do krainy kwitnących kryształków krzemu, gdzie spalona elektronika działa wiecznie.

Jeżeli masz akumulator o innym zakresie napięć niż tolerowane przez odbiornik, to potrzebny jest niezależny układ BEC. Ceny w okolicach 30zł w sklepach modelarskich.