Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW 735 E38 Getriebenotprogram i motornotprogram

20 Kwi 2012 21:27 4261 11
  • Poziom 9  
    Witam forumowiczow,
    mam nastepujacy problem,po wymianie olej kolega chcial skasowac oil serwis z tablicy rozdzielczej i polaczyl przewodem z gniazda diagnostycznego obok silnika styk 7 z masa,tak sie kasuje ten komunikat o potrzebie wymiany oleju,ale u mnie w aucie zaczelo wyswietlac komunikaty""Getriebenotprogram i motornotprogram"" i auto przestalo nawet krecic rozrusznikiem.Rozumiem ze to powlaczaly sie chyba tryby awaryjne silnika i skrzyni,moze ktos wie jak to wylaczyc i uruchomic silnik?

Z gory dziekuje
  • Poziom 35  
    Na pewno inne piny nie zostały zwarte do masy?
  • Poziom 9  
    kolega twierdzi ze nie,ale ja mam tez takie podejrzenia ...
  • Poziom 35  
    Zaciągnij do elektryka, lub sprawdz bezpieczniki.
  • Poziom 9  
    Bezpieczniki w porzadku
  • Poziom 40  
    Na pewno wszystkie bezpieczniki są w porządku? Sprawdź te 5 sztuk po 30A, które są razem w jednym pudełku.
  • Poziom 9  
    w ktorym miejscu jest ta puszka z 5cioma bezpiecznikami?Sprawdzalem obok akumulatora i po prawej stronie pod maska pod szyba tam sa duze grupy bezpiecznikow.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    W schowku jest klapka. Pod nią znajdziesz bezpieczniki.
  • Poziom 9  
    niestety u mnie nie ma klapki w schowku,gora w schowku jest przykrecona na wkrety,juz ja odkrecalem ale tam nie ma bezpiecznikow.Taka klapka wystepuje w E39 jak sie nie myle,ja mam E38 z 1999roku.
  • Poziom 40  
    Ta klapka występuje w e38. Zagadką jest dlaczego nie ma jej w twojej "Beacie".
  • Poziom 9  
    W ksiazce instrukcji obslugi tez pisze tylko o dwoch miejscach z bezpiecznikami,w bagazniku obok akumulatora i pod maska z prawej strony przy podszybiu.
  • Poziom 9  
    Problem rozwiazany,nie bylo napiecia na komputerze sterowania silnika.Temat zamykam.
    Pozdrowienia i dzieki za pomoc.