Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka USB 5V 7805 - low dropout - AA czy Bateria 9V?

20 Kwi 2012 23:04 2470 2
  • Poziom 11  
    Witam.
    Potrzebuje na wyjazd majowy ładowarkę USB - odrazu napisze że nie - nie chce ładować tel bo tel wyłączę aby sie zrelaksować :)

Jadę na spływ kajakowy - mam GPS który zapisuje LOGI aby później można było wyznaczyć trasę no i bateria starcza na nim na 2x 12h, spływ 4 dni więc na trzeci dzień już zabraknie energii.

Zamówiłem z Chin Ładowarkę Solarna ale niestety nie zdaje egzaminu - na wyjściu ma napisane 5,5V 300-600mA, bateria w GPS jest pojemności 1100mAh, jednak po kilku minutach ładowania ładowarka tak jakby się wiesza i wyłącza.

Postanowiłem zbudować ładowarkę wykorzystując baterie 9V i 7805 - jednak to nie zdało egzaminu ponieważ bateria szybko się rozładuje = prąd ładowania GPS gdy sprawdzałem z baterii 9V był ok. 180mA, GPS pokazuje że ładuje ale po 10-15 minutach bateria ma już zaledwie 5v.
    W teście był to akumulator 9V 200mAh i 280mAh.

Teraz chciałbym wykorzystać pojemnik na akumulatory - baterie AA = 6szt = 9V.

Waszym zdaniem lepiej jest wykorzystać 6x AA i 78705 - chyba że 7805 zastąpić może układem - low dropout

Chyba że zbudować układ 2x AA + przetwornica podnosząca napięcie?

Dziękuje za wszelkie uwagi, pomysły, odpowiedzi.
  • Poziom 23  
    Tak jakbym miał może więcej czasu to bym zbudował ładowarkę opartą na ładowaniu "z prądu wody", ekologicznie i w ogóle! Generalnie w terenie utrudnione jest ładowanie akumulatorków o takiej pojemności- to dosyć sporo, jednak myślę, że wykorzystanie baterii typu R6 może być w miarę realnym pomysłem! No, ostatni jak na razie pomysł to jeszcze akumulatorki do replik broni ASG, tutaj jest spore pole wyboru zarówno pojemności jak i napięcia znamionowego, z własnego doświadczenia polecam Firefox`y z tańszych i Intellect`y i G&G z droższych!
  • Poziom 11  
    Problem rozwiązany jednak humorystyczne podejście i robienie sobie żartów z drugiej osoby wcale wiele do tematu nie wniosło.

Zastosowałem 6x baterie R6 co pozwoliło mi uzyskać napięcie 5V (stabilizacja 7805), oraz naładować w terenie telefon i GPS.

Wcześniej testowałem baterie R9 jednak pojemność tej baterii jest za mała aby wykorzystać do ładowania.