Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspertyza dla firmy ubezpieczeniowej

20 Kwi 2012 23:41 4555 3
  • Poziom 8  
    Witam. Uszkodzony został komputera podczas burzy i ubezpieczyciel prosi mnie o podanie:
    - model/markę/parametry uszkodzonego komputera i modemu
    - rok produkcji
    - rozmiar uszkodzeń (wyróżnienie elementów jakie należy wymienić )

Spalony modem został wymieniony na router. Oprócz tego spalona została karta dźwiękowa (zintegrowana) i wymieniona została płyta główna. Wszystko zostało zrobione w serwisie. Jednak ubezpieczyciel poprosił o dokładniejsze w/w informacje.
    Skąd mam je wziąć ?
    - Model i marka komputera - komputer popsuł się kilka ładnych lat temu i był "składany", więc tego im raczej nie podam (?)
    - Rok produkcji - skąd wezmę rok produkcji mojego modemu i płyty głównej ?
    * modem - SAGEM Fast 800 E3T
    * płyta główna - ASRock 4CoreDual-SATA2 R2.0
    - rozmiar uszkodzeń - no to chyba wiadomo, że wymiana płyty głównej i modemu

Jeśli ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem, to proszę niech mi pomoże. Z góry dziękuje i czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Ja jak pracowałem w serwisie, i były takie sytuacje, klientowi wymienialiśmy komputer, za który zapłaciło ubezpieczenie. Wystarczyła faktura z serwisu, jednak w Polsce widać są dusigrosze...

Model płyty głównej możesz przeczytać na samej płycie, w dolnej części, między białymi gniazdami PCI.
    Rok produkcji, podać rok zakupu i już.

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Wszystko masz na płycie.

Na białych metkach. Podobnie na modemie.

Markę i model masz w fakturze np zestaw eco czy tam inaczej firmy piszą.

Ale nawet nie wiedziałem że są takie ubezpieczania.. na lapy widziałem od niedawna a na stacjonarki.
  • Poziom 37  
    homman napisał:

Ale nawet nie wiedziałem że są takie ubezpieczania.. na lapy widziałem od niedawna a na stacjonarki.

Może ma ubezpieczone mieszkanie z wyposażeniem i zgłosił szkodę po burzy.
    Na marginesie ja tak mam : ubezpieczone mieszkanie na wszystkie zdarzenia oprócz powodzi (cóż musiała by być jakaś poważna klęska żeby mnie zalało bo mieszkam na 3-cim piętrze) i na wyposażenie (do 20k USD) w tym sprzęt elektroniczny. Oczywiście ubezpieczenie pokrywa uderzenie pioruna (uszkodzenia spowodowane podwyższonym napięciem w sieci) i zalanie przez sąsiada. Na szczęście nie musiałem sprawdzać ile wypłacają...