Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring 4 kamery, propozycje

07 Sty 2005 10:43 6347 12
  • Specjalista elektryk
    Witam

oczekuje waszych opinii na temat postawienia systemu na 4 kamery. Do zgrywania obrazu i sterowania systemem posłuży komputer PC.

Jakie macie propozycje firm produkujących tego typu sprzęt? Na razie myślę o firmie Alnet - jest to profesjonalne rozwiązanie, ale oczywiście także za tym idzie wysokość ceny. Dla przykładu karta na 4 kamery + oprogramowanie (6 klatek/s) kosztuje 2000 (brutto) do tego komp 1,5G Pentium IV.

Wyraźcie swoją opinię: jaki jest obraz po zgraniu 6 klatek/s w porównaniu do 25 klatek/s - co byście zaproponowali (cena tego samego zestawu ale z 25 klatek to 3486zł)

Następnie kamery, nie mam jeszcze konkretnych inforamcji co do ich zasięgu - załózmy, że te zewnętrzne będą miały "ogarnąć" obszar do 50 metrów.

oczekuje na wszelkie informacje
    pozdrawiam
  • OptexOptex
  • Poziom 12  
    Witam
    Proponuje sie zaopatrzyc w karte VTV-c4 z vidiconu koszt okolo 600 zł nt i ciekawa funkcja minimalizacji, bardzo ladnie wspołdziala z innymi programami, 25kl./sek. 4 wej. polskie oprogramowanie oczywiscie i win2000/xp, stabilny.

lub.
    NOVUS nvb 025/4 podobna cena, tez bardzo ładnie pracuje.

do tego kamery np. NOVUSa, i dostajemy calkiem fajny system.

pozdrawiam
    RS.
  • OptexOptex
  • Poziom 21  
    Ilość klatek na sek to nie wszystko. Liczy się też rozdzielczość . Ja mam kartę co nagrywa jednocześnie cztery obrazy w rozdzielczości 240 na 320 w formacie mp4+ fonię jedno wejście. Ilość klatek sam ustawiasz od kilku do 16coś koło tego. Atomatyczna detekcja na ruch. Karta kosztuje ok 340 zł. Do kompa można max wsadzić 4 karty i masz na 16 wejść. Nie wywalaj kasy na drogie karty i nie sugeruj się ilością wgrywanych klatek. Do czego chcesz stosować ten pogląd. Jesteś zainteresowany, daj znać podam więcej danych gdzie dostać i paramwtrów.
  • Poziom 27  
    Ja proponujękartę PICO 2000, 25 klatek/s. Zapis na twardym dysku, kompresja sygnału, możliwość zaprogramowania nagrywania tylko w momencie pojawienia sie ruchu(oszczędza miejsce na twardym dysku),posiada też zapis ciągły, pre-recording. Karta na 4 kamery. Karty można łączyć.Kosztuje 450 brutto, za 650 brutto można kupić kartę z możliwością podglądu obrazu przez interenet.
  • Poziom 11  
    A jak z legalnością oprogramowania? (mowa o PICO2000)
    Firma Kanadyjska nie sprzedaje tego produktu za tę cenę.
    PICO w większości ofert to pirat, którego na marginesie nie polecam, powód rozdzielczość, stabilność, problem z podglądem przez net ( wymagane znane IP ).
    W takiej konfiguracji poleciłbym GeoVision np. 250/4
    koszt niewiele większy, ale mamy do dyspozycji programik umożliwiający korzystanie z neostrady.
    mankament tej karty to brak obrazu rzeczywistego (poklatkowość na macierzystym komputerze).
    Dodatkowo wszystkie te karty wymagają dość dużej mocy obliczeniowej maszyny na której są zainstalowane, oraz mostków innych niż VIA powód to kiepskie wyniki przy dużych strumieniach video stąd patch 4 in 1 niewielu o tym pamięta.
    Pozdrawiam Krzysztof.
  • Poziom 18  
    Witam a ja proponuje rejestrator cyfrowy z ndd z karta lan mozliwość podgladu przez kompa nawet z domu jesli chcesz dodatkowych informacji odpowiem i podam ceny, montaz karty do kamer w kompie to kiepskie rozwianie chociaz tansze od rejestratora
  • Poziom 21  
    Podzielam zdanie kolegi Jacka. W "Systemach alarmowych" z zeszlego miesiaca widzialem reklame rejestratora 4k (we alarmowe, det. ruchu...) za ok 1000 zł (tyle ze bez HDD). Ale stosujac karte blokujesz sobie zupelnie kompa za podobna cene. Do tego ciagniesz jakies 100 watów wiecej z sieci, ryzykujesz wieszanie systemu itp....
  • Poziom 18  
    witaj menka
    ja też zgadzam się z Jackiem :
    1. zakładając rejestrator masz większy spokój z klientem (chyba że pc będzie służył tylko do monitoringu a klient jest rozsądny i czegoś nie ściągnie z neta i nie namiesza w nim sam)
    2. jest mniejszy od pc podłączając go po sieci możesz go lepiej ukryć
    3. kupując rejestrator z kieszenią masz większe pole manewru a z rejestratorami jest tak jak z kartami : możesz kupić Pico za 200zł i jakiegoś Geo lub inne za nap.2000zł
    ja sam w firmie mam pico i do moich potrzeb mi wystarcza (co prawda też nie wiem jak jest z legalnością oprogramowania bo słyszałem różne wersje choć kupiłem ją w legalnej firmie na fakture i z oprogramowaniem.
    a z kartami jest różnie najlepiej to mieć czysty dysk wgrać nowy system i wtedy dopiero zainstalować oprogramowanie i sterowniki
    pozdrawiam
    kordzio
  • Poziom 18  
    Montowałem teraz ostatnio system 32 kamery, dwa rejestratory po 16 kam z hdd160 gb i nagrywarkami cd plus monitorki karty lan w rejestratorach. Wszystko działa super mozna sobie w domku oglądac co sie dzieje na zakładzie odleglym nawet kilkadziesią km tylko propozycja aby sztywne łacze wychodzące było przynajmniej 512 i potzrbne jest stałe IP tego łacza czyli SDI lub biznesowa nartostrada. Przy łaczu wychodzącym wolnym tzn ok 160 wszystko działa z opóznieniem ok 6 sekund
  • Poziom 11  
    jacek Sabok napisał:
    Witam a ja proponuje rejestrator cyfrowy z ndd z karta lan mozliwość podgladu przez kompa nawet z domu jesli chcesz dodatkowych informacji odpowiem i podam ceny, montaz karty do kamer w kompie to kiepskie rozwianie chociaz tansze od rejestratora

ja bym prosil cos wiecej na temat tego rejestratora hdd caliberek(malpa)interia.pl
  • Poziom 27  
    Do Pico 2000 stosowany jest program DSR. Jest on legalny przy zakupie z kartą.
  • Poziom 31  
    Witam!
    Zajrzyj tu:http://www.delta.poznan.pl/multicam/mckalk/mckalk.html. Nie wiem, czy ceny są konkurencyjne, ale może coś wybierzesz. Mogą Ci też doradzić.
    Cześć!