Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Megane 1.9dci nie świci kontrolka świec i brak połączenia z komputerem

21 Apr 2012 11:07 3298 5
  • Level 2  
    Witam.
    Jestem nowy na forum, szukałem podobnych tematów ale w każdym jest tylko po trochu z objawów mojej megane. Tak więc postanowiłem założyć nowy temat.
    Kilka zdań o problemach z moją megane z 2002 r.
    Jakiś czas temu w megane podczas jazdy zaczęłą się świecić kontrolka świec żarowych i po chwili gasła. Po jakimś czasie świeciła się już ciągle, wiec podjechałem do mechanika. Wcześniej zauważyłem że przekaźnik wydaje dziwne dzwięki w czasie świecenia się kontrolki, a podczas zmiany biegów na wciśniętym sprzęgle czasami podskakiwały obroty do kilku tyś i momentalnie opadały do normalnej wartośći.
    Mechanik poruszał jakimiś kablami obok przekaźnika i stwierdził że są przerwy na kablach i trzeba je ponownie polutować (wcześniej już chyba było coś przy nich robione). Po zlutowaniu kabli okazało się że nie świeci się w ogole kontrolka świec przy właczeniu zapłonu. Jak się później okazało, komputer nie chce się połączuć także z CLIP-em. Zauważyłem (przynajmniej tak mi się wydawało po przemyśleniu tego co robił), że mechanik lutował kable na włączonym zapłonie i stąd moje pytanie czy mógł tym spalić komputer. No, i skoro auto nie odpala i nie chce się połączyć z komputerem, to może macie jakieś pomysły co jest nie tak?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 2  
    Taką zwykłą gdzieś 20-30 letnia. Nie wiem jak się nazywa ten typ lutownic
  • Level 2  
    Czyli co podejrzewasz?
  • Level 35  
    Sprawdz napięcia 5 i 12V. 5V na czujnikach, 12V na elementach wykonujących.