Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo B570-nagłe przyciemnianie matrycy

kuku83 21 Apr 2012 11:16 3666 5
    kuku83
    Level 16  
    Witam Serdecznie
    Chciałbym się dowiedzieć co jest odpowiedzialne za nagłą zmianę przyciemniania matrycy, ta zmiana występuje przy ponownym uruchamianiu i można ją zauważyć na tapecie którą wrzuciłem, czasami jest tak że przy uruchomieniu laptopa widoczny jest ten napis Lenovo z tymi przetarciami niebieskimi na całej matrycy, a czasami te przetarcia są widoczne tylko w obrębie tego napisu, tak jak na tym zdjęciu. Głównie zauważalne jest to na czarnych elementach zdjęć. Korzystam z windowsa 7, mam ustawioną jasność wyświetlacza, ale uważam że to nie to jest odpowiedzialne za te zmiany, ponieważ przy regulacji, matryca nie rozjaśnia się do tego stopnia co przy ponownym uruchomieniu laptopa.
    Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi.

Lenovo B570-nagłe przyciemnianie matrycy
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    sosarek

Level 43  
    Na początek zamieść więcej zdjęć obrazujących problem, choćby z windowsa, by były jakieś punkty odniesienia.
    kuku83
    Level 16  
    Chciałem dodać dwa zrzuty ekranu z tłem pulpitu ciemniejszym i tym rozjaśnionym, ale nie jest to możliwe bo zdjęcia zapisane dostosowywują się do aktualnych ustawień jasności, podejrzewam że może to być efekt oświetlenia, im ciemniej tym bardziej zostają przyciemnione kolory. Czy jest taka możliwość, jeśli tak to jak można to wyłączyć???
    sosarek

Level 43  
    Jeśli laptop posiada wbudowany czujnik natężenia światła zapewne można go wyłączyć w Biosie, pewnie gdzieś w opcjach zarządzania energią.
    kuku83
    Level 16  
    Dziękuję za pomoc
    Poszukam tego w biosie
    Niestety nie udało mi się znaleźć w Biosie opcji odpowiedzialnej za zarządzanie energią, ale wydaję mi się że to z racji tego że po prostu nie wiem jak w biosie ta opcja mogłaby się nazywać (Bios mam w jęz. angielskim). Jak by ktoś mógłby mi pomóc.
    kuku83
    Level 16  
    W grafice Intela w "poprawa jakości kolorów" przywróciłem ustawienia domyślne i jeszcze raz ustawiłem po swojemu i póki co jest ok. więc zamykam temat.