Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG RE29FA34RB a instalacja antenowa w domu

07 Sty 2005 11:20 1464 3
  • Poziom 15  
    Witam.
    Jeden klient (niestety znajomy) zawraca mi głowę, a ja nie bardzo byłem pewien do którego działu to się nadaje... :)
    Wszystko co wiem powiedział mi przez telefon:
    3 telewizory w domu, sygnał w miarę ok, rozdzielenie sygnału po chłopsku czyli 2 splitery satelitarne. Kupił sobie gość ww TV i po podłączeniu go jako pierwszego, na pozostałych drastycznie pada jakość sygnału, tzn. już po podłączeniu wyłączonego TV jest ciut gorzej, a po włączeniu go jest tragedia. Na nim samym obraz jest OK.
    Zakładając, że wszystko jest dobrze podłączone, czy TV 100Hz z PIP-em może powodować taki efekt na zwykłych TV?
    Kazałem mu na próbę założyć rozdzielacz aktywny, ale twierdzi, że jest jeszcze gorzej...
    Pytam, bo gość mieszka daleko ode mnie i nie chce mi się jeździć na darmo...
  • Poziom 21  
    Trochę ciężko zorientować się o jaki chodzi podział sygnałów: satelitarnych czy z kablówki czy z własnej anteny. Zakładając to ostatnie. Sygnał przychodzący ma niski poziom (np.: 47 db) ale wystarcza do prawidłowego odbioru (bez śnieżenai). Wpływ mają także zastosowane kable antenowe. 'Dla laika są okrągłe i takie same. Samochody też mają kierownicę i cztery koła a czy maluch to tosamo co golf'. Po podzieleniu marnym spliterem poziom jego opada 6-8 db i zbliża się do poziomu szumów. Telewizor cyfrowy wnosi zakłucenia do toru odbiorczego. Zrób eksperyment- Włącz radio na słabą stację w pobliżu komputera a potem załącz kompa. Radio przestaje odbierać. Na dobrą odpowieź trzeba więcej danych o problemie.
  • Poziom 15  
    sygnał z anteny naziemnej, kable i splitery stelitarne. Przy trzech TV zwykłych jest ok, po podłšczeniu nowego jest Ÿle ale tylko na pozostałych dwóch, więc o te zakłócenia cyfrówek się rozchodzi. Bo trzeba ustalić, czy coœ nie jest z TV (nowy), i jak ew. to wyeliminować (jeœli nie jest to TV)
  • Poziom 21  
    Z mojego doświadczenia wynika, iż telewizory cyfrowe 100 Hz (może nie wszystkie modele) wymagają do prawidłowego odbioru sygnału lepszego niż ich odpowiedniki analogowe. Prawidłowa instalacja antenowa to problem bardzo złożony. W praktyce stosujemy anteny
    a- siatki- anteny liche ale tanie, podzielenie tego może być problematyczne
    b-yagi zestaw z zwrotnicą antenową pasywną -lepsze rozwiązanie do dzielenia
    c- yagi zestaw z wzmacniaczem sumującym - popularne rozwiązanie
    d- filtracja i wzmacnianie poszczególnych częstotliwości osobno i zsumowanie na końcu - profesjonalne rozwiązanie, cena nie dla przeciętniaka
    To tak w małym skrócie. Co masz?
    Jak podzielić sygnał?
    Przed dzieleniem należy zastosować wzmacniacz szerokopasmowy ale nie te plastikowe badziewie sprzedawane w sklepie.
    Rozgałęziacz renomowanej firmy spełniający warunki dopasowania falowego i dużej separacji między odbiornikami.
    Mogę stwierdzić, iż licha antena wymaga dobrego wzmacniacza i innych elementów końcowych.
    Dobry zespół anten potrafi dobrze chodzić na badziewnych chińskich rozgałęźnikach. Najlepsze wzmacniacze to te od telewizji kablowej. Niebawem podam konkretne rozwiązanie sprzętowe z rysunkiem (kilka wariantów}ale muszę to narysować i opisać szerzej a dziś święta to chwilę cierpliwości.