Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mały zasięg pilota XT4 przy FAAC 414

21 Kwi 2012 13:06 4707 4
  • Poziom 10  
    Witam, mam zamontowany u siebie napęd bramy skrzydłowej FAAC 414 z centralką "geniusa". Problem tkwi w tym, że mam mały zasięg pilota XT4 (posiadam 4 takie same i każdy ma podobnie) w lini prostej max 30m. Był to pierwszy napęd który montowałem, nauczyłem się u siebie ;) Najprawdopodobniej przyczyną jest nieodpowiedni przewód doprowadzony do anteny. Nie miałem możliwości pilnować "murarza" i zostawiłem mu przewody. Podczas budowy słupka zapomniał dołożyć koncentryka tylko jest 4x1 (skrętka miedziana, zwykła elektryczna) 2 żyły wykorzystałem do lampy a 2 do anteny. A zasięg - ogólna lipa... max 30m. Średnio montuję 2 automaty w miesiącu, faac 414 i faac 740 - 741 i teraz za każdym razem pilnuję odpowiedniego "oprzewodowania" zestawu. Wyniki - są zadowalające, na standardowych antenach przy lampie 200m nie stanowi problemów.

Co polecacie zrobić w moim przypadku? Czy te anteny zewnęrzne dodatkowe z allegro po 30 - 40 zł spełniają swoje zadanie? W pobliżu centralki rośnie duży krzew, gdybym schował w nim taką antenkę to byłby efekt czy nie? Nie chcę puszczać po słupku przewodu tak ze względu estetyki... Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Trzeba koniecznie używać koncentryka o impedancji falowej 50Ω . Krzak nie będzie stanowił większego problemu . Jedynie przewód należy montować tak aby podłączenie do anteny nie uległo uszkodzeniu na wietrze . Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Czyli mogę śmiało kupić antenę na allegro za 30 - 40zł z odpowiednim przewodem i będzie temat z głowy? Jeśli niewielki odcinek przewodu (ok 1m) będzie w osłonie i przyłożony korą to nie straci sygnału? Antenka będzie tuż przy wierzchołku, ok 1,5m nad ziemią, a stary nieodpowiedni przewód odpięty. A czy znacznie zwiększy się zasięg - to okaże się po zamontowaniu ;)
  • Użytkownik obserwowany
    Jak najbardziej.
  • Poziom 10  
    Dzięki za wszelkie info, być może jeszcze dziś otrzymam antenkę i założę, o efektach poinformuję na forum ;)