Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadek ciśnienia pompa Omnigena + BRIO SK-13

Amat123 21 Kwi 2012 13:17 12382 12
  • #1 21 Kwi 2012 13:17
    Amat123
    Poziom 8  

Witam
    Mam następujący problem:
    Na działce mam wykopaną studnię, na górze zamontowana pompa Omnigena Multi HWA2000 z zamontowanym Brio SK-13. Przy podlewaniu, kiedy włączone są zraszacze następuje spadek ciśnienia (podlewają bardzo słabym strumieniem), zaznaczam że pompa przez cały czas "chodzi", gdy w tym czasie przy małym ciśnieniu w zraszaczach, otworzę kran i zwiększe pobieranie wody, ciśnienie w zraszaczach podnosi się......
    Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje....

2 12
  • #2 21 Kwi 2012 14:45
    andrefff
    Poziom 36  

A ciśnienie powietrza w zbiorniku Kolega ma ?

1
  • #3 21 Kwi 2012 15:28
    Amat123
    Poziom 8  

Ja nie mam zbiornika tylko wyłącznik BRIO-SK13.

1
  • #4 21 Kwi 2012 15:55
    andrefff
    Poziom 36  

Ta pompa jest zamontowana w tej chwili czy jest to awaria ?

0
  • #5 21 Kwi 2012 16:03
    Amat123
    Poziom 8  

Pompe zamontowałem po zimie. W tamtym sezonie miałem Grundfosa JP Basic 4, ale w zimie był w nieogrzewanym garażu i popękał. Tydzień temu zamontowałem właśnie nową Omnigene. Aktualnie chodzi.

0
  • #6 21 Kwi 2012 16:10
    andrefff
    Poziom 36  

Urządzenie to posiada bardzo kiepską elektronikę może nie być w stanie pokonać oporu zraszaczy, spróbuj podnieść ciśnienie na 3 bar. Jeśli nie zadziała zgłoś do producenta.

0
  • #7 21 Kwi 2012 16:41
    Amat123
    Poziom 8  

Ale to urządzenie jedynie podaje lub odcina prąd, w takim układzie skąd przy ciągłym włączeniu pompy mamy spadek ciśnienia na zraszaczach, a gdy dodamy jeszcze jeden odbiornik wody i to stosunkowo duży następuje wzrost ciśnienia.....

0
  • #8 26 Kwi 2012 23:09
    Amat123
    Poziom 8  

Ponawiam zapytanie ....

Dodatkowo zrobiłem doświadczenie polegające na pominięciu urządzenia odcinającego prąd (bezpośrednio z pompy dałem wodę na zraszacze)...

Nastąpiło następujące zjawisko..
    Po włączeniu pompy na zraszaczach ciśnienie oki, po pewnym czasie mimo że pompa chodziła na zraszaczach spadek ciśnienia, prawie do zera... otwieram kran bezpośrednio za pompą jeszcze przed rozdzieleniem na poszczególne skcje zraszaczy i następuje wzrost ciśnienia....

POMOCY....

0
  • #9 28 Kwi 2012 18:06
    masonry
    Poziom 29  

Kolego przekaźnik SK13 pominąłeś elektrycznie czy hydraulicznie też?
    Zdemontuj całkowicie to badziewie z pompy i zobacz czy się poprawi.
    Jeżeli poprawy nie będzie to wsłuchaj się w odgłosy jakie daje pracująca pompa.
    Powinieneś usłyszeć czy gdy spada ciśnienie na zraszaczach pompa pracuje ciężej, a gdy odkręcasz kran to ma lżej.

0
  • #10 28 Kwi 2012 18:42
    mar_cik
    Specjalista elektryk

Kolego, wyregulowałeś aby zgodnie z instrukcją wyłącznik ciśnieniowy (właśnie minimalne ciśnienie pracy), czy tak po prostu włączyłeś pompę i już?

1
  • #11 28 Kwi 2012 21:08
    Amat123
    Poziom 8  

Urzadzenie Brio zdemontowałem i elektrycznie i hydraulicznie....

Jak wspomnialem pompa nie ma regulacji, wyłącznik cisnieniowy jest w Brio, który zdemontowalem i pompa chodziła bez wyłącznika i był spadek cisnienia. zaznaczam że pompa przez cały czas chodzi a jest spadek cisnienia i woda wręcz leci 0,5,litra na minute....

1
  • #12 29 Kwi 2012 10:28
    masonry
    Poziom 29  

Czy masz mocno rozbudowaną instalację ze zraszaczami?
    Czy znajdują się w niej elektrozawory i reduktory ciśnienia?
    Opisz trochę tą instalację lub narysuj.
    Pompy te pracują bardzo cicho, właściwie powinno być słychać tylko jednostajny cichy szum.
    Jak słychać jakieś trzaski, piski to jest to podejrzane.
    Odłącz linię zraszaczy i podłącz np. wąż z pistoletem do podlewania i zobacz czy będzie dobrze.
    Fajnie jak miałbyś możliwość zamiast pompy podać wodę z wodociągu do swojej instalacji na próbę.
    Podobne objawy niekiedy może powodować nieszczelność lub zbyt duże opory na ssaniu.

5
  • #13 25 Lip 2013 21:17
    wugoll
    Poziom 1  

Poradziłeś sobie? Mam teraz ten sam problem.

0