Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadek ciśnienia pompa Omnigena + BRIO SK-13

21 Kwi 2012 13:17 15181 17
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam następujący problem:
    Na działce mam wykopaną studnię, na górze zamontowana pompa Omnigena Multi HWA2000 z zamontowanym Brio SK-13. Przy podlewaniu, kiedy włączone są zraszacze następuje spadek ciśnienia (podlewają bardzo słabym strumieniem), zaznaczam że pompa przez cały czas "chodzi", gdy w tym czasie przy małym ciśnieniu w zraszaczach, otworzę kran i zwiększe pobieranie wody, ciśnienie w zraszaczach podnosi się......
    Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje....
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 36  
    A ciśnienie powietrza w zbiorniku Kolega ma ?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 8  
    Ja nie mam zbiornika tylko wyłącznik BRIO-SK13.
  • Poziom 36  
    Ta pompa jest zamontowana w tej chwili czy jest to awaria ?
  • Poziom 8  
    Pompe zamontowałem po zimie. W tamtym sezonie miałem Grundfosa JP Basic 4, ale w zimie był w nieogrzewanym garażu i popękał. Tydzień temu zamontowałem właśnie nową Omnigene. Aktualnie chodzi.
  • Poziom 36  
    Urządzenie to posiada bardzo kiepską elektronikę może nie być w stanie pokonać oporu zraszaczy, spróbuj podnieść ciśnienie na 3 bar. Jeśli nie zadziała zgłoś do producenta.
  • Poziom 8  
    Ale to urządzenie jedynie podaje lub odcina prąd, w takim układzie skąd przy ciągłym włączeniu pompy mamy spadek ciśnienia na zraszaczach, a gdy dodamy jeszcze jeden odbiornik wody i to stosunkowo duży następuje wzrost ciśnienia.....
  • Poziom 8  
    Ponawiam zapytanie ....

Dodatkowo zrobiłem doświadczenie polegające na pominięciu urządzenia odcinającego prąd (bezpośrednio z pompy dałem wodę na zraszacze)...

Nastąpiło następujące zjawisko..
    Po włączeniu pompy na zraszaczach ciśnienie oki, po pewnym czasie mimo że pompa chodziła na zraszaczach spadek ciśnienia, prawie do zera... otwieram kran bezpośrednio za pompą jeszcze przed rozdzieleniem na poszczególne skcje zraszaczy i następuje wzrost ciśnienia....

POMOCY....
  • Poziom 30  
    Kolego przekaźnik SK13 pominąłeś elektrycznie czy hydraulicznie też?
    Zdemontuj całkowicie to badziewie z pompy i zobacz czy się poprawi.
    Jeżeli poprawy nie będzie to wsłuchaj się w odgłosy jakie daje pracująca pompa.
    Powinieneś usłyszeć czy gdy spada ciśnienie na zraszaczach pompa pracuje ciężej, a gdy odkręcasz kran to ma lżej.
  • Specjalista elektryk
    Kolego, wyregulowałeś aby zgodnie z instrukcją wyłącznik ciśnieniowy (właśnie minimalne ciśnienie pracy), czy tak po prostu włączyłeś pompę i już?
  • Poziom 8  
    Urzadzenie Brio zdemontowałem i elektrycznie i hydraulicznie....

Jak wspomnialem pompa nie ma regulacji, wyłącznik cisnieniowy jest w Brio, który zdemontowalem i pompa chodziła bez wyłącznika i był spadek cisnienia. zaznaczam że pompa przez cały czas chodzi a jest spadek cisnienia i woda wręcz leci 0,5,litra na minute....
  • Poziom 30  
    Czy masz mocno rozbudowaną instalację ze zraszaczami?
    Czy znajdują się w niej elektrozawory i reduktory ciśnienia?
    Opisz trochę tą instalację lub narysuj.
    Pompy te pracują bardzo cicho, właściwie powinno być słychać tylko jednostajny cichy szum.
    Jak słychać jakieś trzaski, piski to jest to podejrzane.
    Odłącz linię zraszaczy i podłącz np. wąż z pistoletem do podlewania i zobacz czy będzie dobrze.
    Fajnie jak miałbyś możliwość zamiast pompy podać wodę z wodociągu do swojej instalacji na próbę.
    Podobne objawy niekiedy może powodować nieszczelność lub zbyt duże opory na ssaniu.
  • Poziom 1  
    Poradziłeś sobie? Mam teraz ten sam problem.
  • Poziom 21  
    Problemu należy szukać po stronie ssawnej.
    Zawór zwrotny przy małym wydatku wody może głupiec i się blokować.
    Ewentualnie jakieś powietrze, które przy małym przepływie wędruje i zakłóca ssanie.
  • Poziom 1  
    Mam ten sam problem. Ręce opadaja. Omnigena 1400 inox. Wszystko szczelne. Przy małym poborze wody ciśnienie spada do 1 bara, po odkreceniu drugiego poboru wody dobija do 4 barów i leci jak szalone. Pompa? Zawór zwrotny? Help
  • Poziom 3  
    Podobny problem występuje u mnie. Na zraszaczach trawnika wszystko działa poprawnie, ciśnienie 4 Bar. Gdy uruchomię samą linię kroplującą, ciśnienie w ciągu 10-15 minut spada prawie do zera, ale Brio nie wyłącza pompy tylko miga błędem. Gdy w tym samym czasie odkręcę kran, ciśnienie momentalnie wzrasta do 4 Bar.
    Podejrzewałem uszkodzenie zaworu zwrotnego, ale wymiana nie pomogła.
    Jeśli to związane ze zbyt małym poborem wody i zachowaniem zaworu zwrotnego, to jak można problem naprawić?
  • Poziom 11  
    Również miałem problem ze startowym ciśnieniem przy niskim poborze wody.. problem co ciekawe nie występował gdy załączenie następowało powiedzmy po minucie przerwy w działaniu pompy.
    Okazało się że zawór zwrotny był nieszczelny, mimo że był zupełnie nowy. Wróciłem do starego który był zamontowany w pionie..
    Po odczekaniu ok 30 min i odkręceniu wody następował spadek ciśnienia na tłoczeniu.. brio sk13 załączał pompę ale ta musiał na nowo zassać wodę.. trochę to jej zajmowało przez co pracowała na sucho wiec brio po paru sekundach wyłączał pompę i koło się zamykało
  • Poziom 1  
    Witam,
    Również miałem ten sam problem z spadkiem ciśnieniem na zraszaczach. Ciśnienie spadało na ok. 2 min. do 1bara , po otwarciu kranu za pompą cisnienie wzrastało do 4,5bar. Lustro wody znajduje się na głębokości 8m.
    Mam zamontowaną pompę MHI 1800 INOX + sterownik automatyczny BRIO SK-13. Po podłączeniu zbiornika o pojemności 24l. do pompy problem został rozwiązany. Pompa pracuje cały czas, ciśnienie spada do ok. 2,5bar i automatyczny zostaje podniesiona do 4,5bar.
    Zraszacze wysuwają się bez problemu. Przy spadku ciśnienia widać delikatny spadek strumienia wody na zrasaczach, ale po chwili wszystko wraca do normy.