Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP DV5 - wyłaczenia po włączeniu

Krzysztof Druś 21 Kwi 2012 14:36 2723 13
  • #1 21 Kwi 2012 14:36
    Krzysztof Druś
    Poziom 21  

Witam sprawa dotyczy HP DV5 .
    Jest to problem który na forum jest nie rozstrzygnięte każdy sobie wyznaczył wizie i do tego dąży.
    Problem istnieje dalej i proszę jak ktoś nie zna problemu usterek niech się nie wypowiada szkoda czasu na sprawdzanie domniemanych usterek morze tak albo tak.
    Problem polega na :
    Naciskasz przycisk włącz laptop się uruchamia i po chwili się wyłącza. czasem pojawia się uszkodzenie w postaci mrugania diod Caps lok Num lok 2 razy mrugnięcie wykazuje uszkodzenie biosu.
    Jest to nie prawdą. Uszkodzenie jest gdzieś indziej .
    Nadmieniam że bios jako układ scalony zamieniłem z inną płytą która działa .Bios działa.
    Nic to nie dało bios za mieniony działa jest ok.
    Wygrzałem mostki kartę grafiki i problem pozostał.
    Według kodów błędów HP mam uszkodzony bios a tak nie jest.
    Moje pytanie jest takie co mam uszkodzone ?
    Zasilacz jest sprawny działa na drugim HP.

0 13
  • #2 21 Kwi 2012 14:51
    CHACA
    Poziom 43  

Nic nie piszesz o pamięci ram.

0
  • #3 21 Kwi 2012 17:25
    michal_aniol
    Poziom 32  

Te płyty są dość problematyczne. Zazwyczaj pada w nich BIOS, północ i socket procesora. Jeśli bios wykluczyłeś to sprawdź pozostałe elementy poprzez wymianę. Podgrzanie nie zawsze przynosi efekt.

0
  • #4 21 Kwi 2012 19:40
    Krzysztof Druś
    Poziom 21  

To znaczy, że może być zły kontakt piny podstawki procesora z płytą? Czy to może powodować brak włączenia szybkie wyłączenie po naciśnięciu włącznika czasem trochę dłużej pracuje jakieś 20 sekund ale to skutkuje tylko miganiem diod które z kodu mrugania wskazują na uszkodzenie biosu co już wykluczyłem na 100% raz mi pojawił się obraz pod dosem ale to raczej przypadek raz na 1000.
    Pamięć ram wykluczona jest sprawna mam parę laptopów więc było na czym sprawdzać.
    A z tego co posiadam to HP ma właśnie takie problemy z włączeniem.
    Wymiana mostków to raczej nie wchodzi w grę bo ich nie posiadam na wymianę i sita by się przydały tylko grzanie .
    Może za małą temperaturę daje od spodu 165 stopni góra 245 stopni?
    Flux Warton Future HF Rework Jelly.
    Jak wygrzać podstawkę procesora aby nie wciągnęła cyny do środka pinów kiedyś to próbowałem i efekt był zalaniem pinów tak że procesor nie wchodził?

0
  • #5 21 Kwi 2012 20:19
    grubas
    Poziom 40  

Wszystko wskazuje na uszkodzenie grafiki lub mostka.
    Wygrzej na początku grafikę i sprawdź. Potem mostek i ponownie sprawdź.

0
  • #6 21 Kwi 2012 20:23
    Krzysztof Druś
    Poziom 21  

Grafikę grzałem mostki też może za małą temperaturę zadałem wiesz może jaka powinna być?

0
  • #7 22 Kwi 2012 00:43
    pawelbul
    Poziom 18  

Podstawkę procesora sprawdzisz przy pomocy karty diagnostycznej. ATI nie reaguje zawsze na podgrzanie lepiej wymienić most nie jest drogi.

0
  • #8 22 Kwi 2012 12:20
    Krzysztof Druś
    Poziom 21  

Który most do wymiany?
    RX781 czy SB700?

0
  • #10 22 Kwi 2012 12:34
    Krzysztof Druś
    Poziom 21  

No to mam problem bo szukam w necie i nie mogę go odszukać aby kupić.
    A dać może nowe kule da to jakiś rezultat czy po prostu jest uszkodzony?

0
  • #12 22 Kwi 2012 13:08
    Krzysztof Druś
    Poziom 21  

Dzięki za linki.Sito powinno pasować od SB700 mostek południowy.Wiem że jest układ o kulowany ale na początek spróbuje położyć kule.
    Mimo to zaczynam od podstaw za programuje bios od nowa z czytałem ok wgrałem go z powrotem i klapa laptop się nie uruchamia jest martwy weryfikacja przy w grywaniu nic nie wykazała że pamięć jest uszkodzona co dalej mam zrobić ?
    Pobrałem z internetu bios zapisany jako bin wgrałem i powróciło do stanu początkowego czyli naciskam power a on się wyłącza układ bios ten sam .Czyli usterka raczej nie tutaj. Mnie coś przy zgrywaniu poszło nie tak skoro się nie włączał ale porównanie sum kontrolnych były te same więc nie wiem w czy jest problem jeśli chodzi o zgrywanie biosu a potem go wgranie .
    Karta post diagnostyczna pokazuje często kod:
    CE
    40
    AA
    C2
    Po jakimś czasie doszedł kod do:
    65
    nie wiem do czego te kody przypiąć.
    Przydał by się jakiś opis kodów usterek Post do HP Dv5
    Jak mu się uda to mruga 2 razy diodami
    Caps Lok
    Num Lok
    Co nie oznacza uszkodzenie biosu.
    Bios wgrałem starym laptopem California system operacyjny Windows 95.
    Kontynuuję
    Zrobiłem rebaling mostka północnego i bez zmian .Morze dało to że post karty diagnostycznej został z czytany do końca
    E2
    E6
    ale nie zawsze.
    Jak grafiki nie ruszałem jeśli chodzi o rebaling to coś tam czasami było na monitorze zewnętrznym widać prawie było ok ale po około 10 sekundach się wyłączył.
    Zrobiłem rebaling grafiki i tu zaczynają się problemy.Po poprawnym wygrzaniu płyty i podniesieniu układu odpadły pady. Pytanie czy był to przypadek, czy uszkodzenie metalizacji ?
    Wymiana płyty na sprawną i co się okazało procesor był uszkodzony on powodował nagłe wyłączenia.

0
  • #13 04 Lip 2012 10:12
    hhs
    Poziom 2  

To że pady odpadły to nie znaczy że płyta do kosza. Najczęściej odpadają puste, nieużywane.

0
  • #14 18 Lip 2012 21:33
    Krzysztof Druś
    Poziom 21  

W moim przypadku uszkodzony był procesor AMD posiada kontroler INTEL nie posiada kontrolera.Oczywiście że płytę zepsułem na od padnięte pady z układu grafiki i płyty pierw odpadły z płyty a przy czyszczeniu odpadły z układu grafiki można przypuścić że była zła temperatura użyta do czyszczenia padów.
    Miałem jeszcze następne płyty jedna AMD w niej postawiłem na nowo grafikę płyta działa,płyta zgłaszała mrugnięcia jedno potem 3 mrugnięcia według kodów to wskazywało na złą pamięć ale nie u mnie druga płyta to INTEL w niej uszkodzony był bios całkowicie martwa nawet nie zaświecała się żadna dioda po wgraniu biosu płyta ożyła.Na tym kończę i zamykam temat dodam jeszcze kody usterek .

0
  Szukaj w 5mln produktów