Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor SAMSUNG 2433BW - dziwne kropki kreski syczenie i cieplo

21 Kwi 2012 15:18 3319 27
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Raczej matryca kończy żywot ale jeśli nie zobaczysz do monitora to się nie przekonasz.

Jak nie wiesz jak to zrobić to nie ruszaj bo później to już na pewno będziesz musiał kupić nowy monitor.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Podłącz inny monitor do komputera i sprawdź czy nie dzieje się to samo.
    Może to być wina również karty graficznej.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Musisz dostać się do świetlówek i sprawdzić czy nie masz upalonego kabelka w prawym górnym rogu.
  • Poziom 18  
    Ostrożnie przy rozbieraniu matrycy, to delikatna sprawa. Nie przerwij taśm transmisyjnych między logiką a szkłem.
  • Poziom 43  
    Kiedyś przekładałem same rurki i wiem że to coś upalone jest z gumy i bez problemu powinno zejść. Jak to zrobisz przylutuj kabelek.

Z tego co widzę to masz mocno zużyte świetlówki. Nowe to nie taki wielki koszt (kilkadziesiąt zł) a posłużą parę lat.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Na znanym portalu aledrogo sa do kupienia.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Na alledrogo jest firma która ma kupę świetlówek, ale najpierw zmierz dł swoich aby pasowało nick AW-Computers
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Ja bym wymieniał komplet, ale jak chcesz ciąć koszty wymień tylko uszkodzone.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Świetlówki śmiało możesz kupić na aledrogo parę dni temu wymieniałem w moim monitorze upalone świetlówki. Pamiętaj o tym aby wszystko było ( miejsca lutowane ) zaizolowane i postaraj się aby żaden pyłek kurzu nie dostał się pomiędzy białą częścią a samą matrycą bo później wszystko będzie widoczne zwłaszcza na białym tle jak uruchomisz podświetlanie.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    To już wiesz że oprócz świetlówek problem jest z zasilaczem.
    Przysłuchaj się co buczy - możesz wykorzystać plastikową rurkę przystawioną do ucha ;) - i przyjrzyj się bliżej.
    Nic nie napisałeś czy coś na płycie nie wygląda podejrzanie albo czy nie ma zimnych lutów.