Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Montaż głośników w "surowym aucie" czyli ich najlepsze ukierunkowanie.

Mario_Gdynia 21 Apr 2012 17:01 1613 4
    Mario_Gdynia
    Level 19  
    Witam serdecznie.Dzisiejszym pacjentem jest Opel monterey,dość pokażna kombi terenówka. Systemem centralnym nagłośnienia będzie Pioneer z serii DEH-P7650MP, posiadający dość dobrze rozbudowany system sterowania aucio,filtry,system korekcji itp... Głośniki jakie posiadam,tzw.leżaki to 4szt Magnat Traveller 320 Gold Edition. 20cm, 93dB więc głośno zagrają,Zanim zaczne wiercić otwory. Chce sie dopytać o miejsca montażu,chodzi o rozchodzenie sie basu. Wiadomo na przykładzie skrzyń basowych,że kierunkek z ułożeniem głośnika wpływa na odsłuch basu. Stawiam na pewno,przednie drzwi, kwestia tyłu,albo tylnie drzwi,lub uchylna tylnia klapa.Co proponujecie? System w przyszłości będzie wspomagany zapewne subwooferem,narazie Quadro na Magnatach.
    Ireneo
    Level 42  
    To polecam tylne drzwi zamiast tylnej klapy.
    Mario_Gdynia
    Level 19  
    Tak,ale siedząć za kierownicą,bas ukierunkowany z drzwi bocznych tylnich,czy z tylniej klapy będzie lepiej ukierunkowany w strone słuchacza - kierowcy? W paru autach,wyciszając przód,zostawiając głośniki w tylnich drzwiach,bas nie dociera do słuchacza z przodu,przesiadając sie na tylnią kanape,słychać go lepiej,tak jak z przodu z przednich drzwi.A zastanawia mnie fakt ,jak będzie rozchodził sie bas w kabinie z tylniej klapy.Gdzie membrany skierowane sa do przodu auta.
    Ireneo
    Level 42  
    Dźwięk może być jak ze studni z tylnej klapy.Bas z tylnych drzwi jest słyszalny z przodu.
    Mario_Gdynia
    Level 19  
    Postanowiłem pobawić sie w Pogromców Mitów. Klapa usztywniona wewnątrz,wygłuszona. Zamiast tapicerki,porządna gruba 10mm sklejka obita materiałem. Głośniki to 2xMagnat Gold Edition 20cm 120W 93dB :) Więc nie potrzebują dużo prądu aby zagrać. Zasilane z Pionka. Efekt? Bas jest dobrze słyszalny,momentami masaż pleców.Warunek: Klapa otwierana z boku,nie podnoszona do góry (Ciężar wzmocnień)