Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony Ericsson k510i - migający ekran i brak reakcji fona

Artek_łódź 21 Apr 2012 20:59 3119 9
    Artek_łódź
    Level 17  
    Witam serdecznie.
    Posiadam telefon jak w temacie. Wczoraj grałem sobie w gierkę i nagle telefon zawiesił się, więc wyjąłem baterię i chciałem go uruchomić jak zawsze (aparat ma ponad 6 lat). Niestety ku mojemu zdziwieniu po pojawieniu się loga znowu komórka się zawiesiła. Kolejne wyjęcie baterii spowodowało, że telefon wciąż jakby włącza się i natychmiast wyłącza. Miga przy tym ekran na biało. Rozebrałem cały aparat, posprawdzałem co się dało, przeczyściłem styki - nic. Bateria sprawna, naładowana. Co ciekawe nawet jak podłączam go pod ładowarkę jest taki sam stan: miga ekran i koniec. Z głośnika (chyba) daje się słyszeć sekundowy jakby trzask, za każdym razem jak biały ekran gaśnie. Czy padło oprogramowanie? Jeśli tak jak je wgrać, bo posiadam program SE tool 2 ale nie potrafię odnaleźć wymaganego Firmware ;/ Oto jakie dane uzyskuję, podłączając fona i wybierając opcję Identyfy:

Code:

Welcome to SEtool2 v 1.11
    supported DB2010/DB2012 CID49/50/51/52, DB2020 CID49/51/52
    Loaded 51 flash descriptors

OTP Flash CID: 50
    Firmware Version: R4EA031
    ChipID:8040,EMP protocol:0301
    NEW SECURITY MODEL DETECTED
    PHONE IS RED RETAIL PRODUCT
    FLASH CID detected:50
    Speed:921600
    Flash ID check:897E
    Flash props sent ok
    OTP LOCKED:1 CID:50 PAF:1 CERT:RED
    FLASH CID:50 COLOR:RED

Model:K510i
    Brand:Orange
    MAPP CXC article: R4EA031     prgCXC1250242_ORANGE_CO
    MAPP CXC version: R4EA031
    Language Package:ORANGE_GEN
    CDA article: CDA102460/17
    CDA version: R7A
    Default article: cxc1250246
    Default version: R4EA031

Network LOCKED
    Operator: 260-03

RESTORATION FILE NOT PRESENT
    "R4EA031_CXC1250242_ORANGE_CO"
    YOU MUST PERFORM FULL FLASHING FOR PATCH UNLOCK

Na płytce mam jeszcze soft SEUS ale ta wersja nie działa na mojej Viście. Pomóżcie proszę, znaleźć mi FS-a, Maina i Customa pod CID 50 do tego mojego telefonu :( Proszę również o informację jak te pliki zainstalować, bo przeszukałem tematy forum ale mimo wszystko nie poradziłem z tym sobie.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Artek_łódź
    Level 17  
    Ogromne dzięki za namiar - tego topica nie widziałem! :) Udało mi się wgrać soft (znalazłem jakiś w sieci) ale w wersji English :) Telefon wstał pięknie, ale jest czysty - nie ma w nim nic z moich danych a jedynie oryginalne gry. Czy w sieci znajdę gdzieś Customa spolszczonego, czy znajduje się on tylko na tej stronie co gracjan55 podajesz? Czy moge pobrać samo spolczesnie i wgrać je z tymi plikami FS oraz Main z sieci czy muszą to być te pliki ze strony ze spolszczeniem?
  • Helpful post
    bajeczny88
    Level 26  
    A jakie miałeś pliki MAIN i FS?
    Artek_łódź
    Level 17  
    Już wszystko oki! Przeczytałem jeszcze raz temat podany przez gracjana55 i zrozumiałem, że źle wgrywałem pliki. Oto jak udało mi się obudzić Soniaka:

W SE Tool'u zrobiłem tak:

Do Add Files wrzuciłem: K510_R4EA031_FS_S_E_EUROPE_RED50 oraz K510_R4EA031_MAIN_GENERIC_CO_RED50

Klik na Flash -> sprawdzenie czy fon działa. Działa, ale w wersji angielskiej. Więc jeszcze raz dałem w SE Tool'u tym razem samo MISC: R4EC001_PL_by_Czajo. Znowu Flash i teraz fonik ma menu po naszemu jak było od początku.

Serdeczne dzięki Wam za pomoc, także dla usera swiercm.
  • Helpful post
    swiercm
    Moderator on vacation ...
    Nie ma sprawy Artek_łódź :) jak mogę to pomogę - mnie też panowie pomogli bardzo:)

u mnie jedyne co nie działa to ten nieszczęsny T9 - kombinowałem na wiele sposobów, niby pliki te które maja być - są na miejscu, a w opcjach T9 polskiego nie mam - tylko angielski, zwykłe ABC i 123 i sms piszę (jak na razie) po literce:)

pewnie wina FS lub CDA lub MAIN...

Artek_łódź czy możesz mi podać link lub wysłać te pliki (FS+MAIN+CDA) na pocztę?
    Artek_łódź
    Level 17  
    swiercm Pliki wysłałem Ci na pocztę - sprawdź - może akurat one rozwiążą Twój problem, w razie czego pisz - coś zaradzimy! :)
    swiercm
    Moderator on vacation ...
    Dziękuję za pliki:) też zrobię wg Pana przepisu i zobaczymy czy T9 wstanie:)
    A tak przy okazji. Może wstawmy te pliki jakoś tutaj na forum, lub na jakiś serwer, aby były "pod ręką" dla następnych, którym K510i z CID50 sie zepsuł. Na prawdę ciężko znaleźć sprawne pliki w sieci. Ja nie umiem tutaj tego zrobić (jakoś musi sie dać dołączyć pliki, jak to robią inni)

Dodano po 12 [minuty]:

Zrobiłem wg Pana przepisu i....
    Po FS i MAIN (bez MISC - tak wyczytałem z postów) telefon wypisał po wklepaniu PINu konfiguracja nieprawidłowa.. Widać potrzebny jest plik CDA jeszcze:-)
    A może zamiast CDA wrzucić po prostu od razu w MISC plik by Czajo?

Dodano po 11 [minuty]:

TADAN!
    Jest wszystko jak nowy!
    zrobiłem tak
    flashowałem plikami od Pana Artek_łódź z dodatkowo CDA K510i_CDA102459_2_CENT_EUROPE po flashu odpaliłem telefon.
    konfiguracja przebiegła bez problemów więc "dograłem" w polu MISC R4EC001_PL_by_Czajo
    i działa jak nowy prosto z salonu po polsku z T9 też po polsku (nawet węgiersku sie pojawił)
    Artek_łódź
    Level 17  
    Dziękuję za odblokowanie tematu :)

Oto jak przywrócić telefon Sony Ericsson k510i do sprawności, po awarii oprogramowania:

Pobieramy i rozpakowujemy dołączone przeze mnie archiwum (WinRarem lub 7-Zipem). Będziemy dysponować czterema plikami: K510_R4EA031_FS_S_E_EUROPE_RED50.fbn,
    K510_R4EA031_MAIN_GENERIC_CO_RED50.mbn
    oraz dwoma plikami archiwów: tpa oraz R4EC001_PL_by_Czajo - ich nie rozpakowujemy.

Uruchamiamy program SE Tool 2.
    W polu Phone type wybieramy k510.
    W polu Files dodajemy pliki:

K510_R4EA031_FS_S_E_EUROPE_RED50 oraz K510_R4EA031_MAIN_GENERIC_CO_RED50.

W polu Misc dodajemy plik: tpa.
    Klikamy na Flash. Teraz wyjmujemy baterię z telefonu, wkładamy ponownie, wciskamy i przytrzymujemy przycisk C po czym podczepiamy kabel USB.
    Czekamy na koniec procesu. Odczepiamy kabel, wkładamy kartę SIM i włączamy telefon. Rozpocznie się proces konfiguracji. Po nim wyłączamy telefon, wyjmujemy kartę SIM i wracamy do SE Tool.
    Klikamy na Clear i w polu Misc dodajemy plik R4EC001_PL_by_Czajo.
    Klikamy na Flash, wciskamy C na klawiaturze telefonu i podłączamy kabel USB.
    Po ukończeniu procesu wkładamy kartę SIM, uruchamiamy telefon i wchodzimy do menu ustawień. W opcjach języka wybieramy Polski i gotowe :)