Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Ducato 2.5D Odpowietrzenie Układu Wtryskowego

21 Kwi 2012 21:11 7342 10
  • Poziom 8  
    witam wszystkich , maly problem mam, wymienialem silnik w moim ducato i niestety nie moge go odpalic . 2 dzien sie mecze z odpowietrzeniem i paliwo tylko delikatnie tryska z wezykow od wtryskiwaczy , na plaku chodzi bez problemu . filtr odpowietrzony , idzie ropa . swiece grzeja . dodam ze w poprzednim ducato silnik chodzil idealnie , raz zagrzalem swiece , dotkniecie rozrusznikiem i chodzil . jakby to mozna jeszcze odpowietrzyc , auto bylo ciagniete przez ok 200m na lince i nic nie pomoglo ;o
  • Poziom 30  
    Poluzuj przewody wtryskowe przed wtryskami i niech ktoś kręci silnikiem. Jak paliwo zacznie z nich tryskać to dokręcaj nakrętki
  • Poziom 8  
    robilem tak, delikatnie cos tam tryska, zaskakuje , dym z rury wydechowej idzie ale nie moze zaskoczyc . psikne plakiem i momentalnie odpala
  • Poziom 30  
    Może za małe ciśnienie na pompie.
  • Poziom 8  
    silnik w poprzednim aucie chodzil idealnie , dobrze rozrusznikiem nie zakrecilem i juz odpalil . a z pompa nic nie bylo robione , caly silnik ze skrzynia byl przelozony .
  • Poziom 30  
    A czy filtr paliwa nie jest zasyfiony? Głupia sprawa, ale może wymień go. Miałem kiedyś podobny przypadek w ducato, że nie chciał palić jak było np. 1/4 baku - trzeba było go dotankować.
  • Poziom 8  
    filtr nowy , ropa jest
  • Poziom 30  
    Ciężko jest mi coś jeszcze dodać. Skoro przewody podłączone prawidłowo, eletryka też. Mimo to stawiam na układ zasilania - słabo odpowietrzony lub za słabe ciśnienie. Robiłeś próbę szklankową czyli jak leci z każdego wtrysku?
  • Poziom 8  
    powiem tak raz leci dobrze ropa z poluzowanego wtrysku , a raz leci z bombelkami
  • Poziom 30  
    Bombelkami? Gdzieś jest nieszczelność i pewnie ropa się cofa + łapie lewe powietrze. Prześledź drogę od zbiornika do wtryskiwaczy
  • Poziom 8  
    mam zalozony zaworek zwrotny , wszystkie opaski dociagniete , tylko od przelewu mam sciagnieta bo jeden mi poradzil zeby co jakis czas sprawdzac czy leci przelewem z wtryskow