Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Packard Bell LJ71 brak ładowania baterii po jej włóżeniu,na wyłączonym ładuje ?

Tom Light 21 Kwi 2012 21:17 1933 2
  • #1 21 Kwi 2012 21:17
    Tom Light
    Poziom 13  

Witam.
    Otóż zakupiłem używany laptop Packard Bell - taki sobie laptop do neta i filmów.
    System operacyjny to windows 7 64bit nawet SP1 ściągłem bo myślałem że to wina windowsa ale nie pomogło.

Laptop posiada procesor AMD Athlon II M300 2x2,0Ghz ,Grafika Zintegrowany ATI Radeon HD4200
    Laptop działa normalnie w 2D/3D nie ma problemów,pamięć sprawdziłem ponad 4cykle i bez błędów w Memtest 4.20.
    Bateria miała trzymać krótko wg danych,co się okazało.

a)Laptop bez baterii na zasilaczu normalnie pracuje.
    b) bateria naładowana laptop normalnie startuje i pracuje
    Bateria słabo naładowana laptop ładuje do ok 35% baterię a potem zaczyna korzystać z niej mimo że podłączone jest zasilanie sieciowe (pod koniec system wyłącza się .
    Laptop bez problemu ładuje baterię gdy jest wyłączony do 100% i bateria po
    załadowaniu w laptopie trzyma na maks jasnosci,włączone wifi + uruchomiony occt 4.20 Cpu test (small Fft's wysoki priorytet,plan zasilania maksymalna wydajność) -bateria trzyma ok godziny czyli sporo wg mnie.

Co mnie nurtuje to właśnie brak ładowania baterii po wsadzeniu jej gdy laptop pracuje na zasilaniu sieciowym ?
    Co dziwne to diody od zasilania i ładowania baterii zauważyłem ze 3 kolory od niebieskiego ,czerwony i różowy.

Pytanie co to może być ,nie chodzi tu o naprawę tylko zorientowanie się mam oddać wspomnianego lapka i żądać zwrotu kasy.

Aha przypomniało mi się że wg mojego stanu wiedzy zasilacz jest bardzo mały
    model HIPRO HP-A0301R3 19V 1.58A 30W czy te 30W to nie za mało jak na taki laptop z 17,3" matrycą i czy czasem tu nie leży
    problem ???

Edit;przeszukałem trochę internet i okazuję się że zamienniki posiadają 60 - 90W (delta) ?
    Możliwe że z racji tego że zasilacz za słaby takie problemy występują.

1 2
  • #2 21 Kwi 2012 21:54
    boro1234567
    Spec od komputerów

Ten zasilacz jest zdecydowanie za słaby do tego laptopa.

0
  • #3 21 Kwi 2012 22:04
    Tom Light
    Poziom 13  

Możliwe że laptop był już kupiony w UK od jakiegoś handlarza albo
    właściciel dokupił bo sam sprowadził do polski.
    Ten zasilacz Hipro 30W stosują w HP mini .

Pobór prądu jest za duży i temu nie ładuje baterii ?
    A więc pytanie jaki zasilacz kupić,poniżej znalazłem info na angielskiej stronie.
    Co wybrać na allegro Liteon,Delta czy jakiś inny producent sprawdzony,tani a wystarczający do tego lapka

Problem okazalo się że zasilacz,chwilę bałem się podłączyć Delta V85 90W o
    takich samych parametrach jak w specyfikacji ,podpiąłem na baterii
    w windowsie i okazało się że ładuje i prawidłowo zmienił się stan baterii na pasku.

Ew jakiś tani sklep polecacie z dobrymi zasilaczami do laptopów ew namiary na forumowicza ,który się sprzedażą zajmuje.

Packard Bell Easy Note LJ71-RB-019UK Laptop Charger - With UK Power Cable
    Input Volts AC 100V - 240V
    Output Volts DC 19V
    Output Current 4.74A
    Power 90W
    Pin Size 5.5mm x 2.5mm

Jeszcze jedno na laptopie od spodu jest trochę inna specyfikacja :
    19V ale 3.42A czyli w sumie 65W
    , z tego co przeczytałem na forum jak wezmę zasilacz z większą obciążalnością i co za tym idzie mocą to nic się nie stanie,ponieważ to lapek decyduje ile mu prądu potrzeba w danym momencie.
    Czyli taki 90W zasilacz po prostu będzie się mniej pocił podczas pracy na tym laptopie.
    Dzisiaj sprzedający ma mi podrzucić 90W z Fujitsu-siemens więc problem rozwiązany.

0