Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6230i - czy są dwa osobne obwody dla ładowania baterii?

pawelsalata 21 Kwi 2012 22:08 1887 14
  • #1 21 Kwi 2012 22:08
    pawelsalata
    Poziom 13  

Witam,

Mam Nokię 6230i - a w zasadzie dwie. W jednej nie działa ładowanie (w ogóle) a w drugiej mikrofon działa tylko jak się do niego wrzeszczy.

Czy można z nich zrobić jakoś jedną, sprawną? Z tym że nie dysponuję takim sprzętem jak hot itp...

Czy obwód ładowania z gniazdka ładowarki to to samo co obwód ładowania z podstawki biurkowej, przez to szerokie gniazdko obok okrągłej dziurki od ładowarki? Mam możliwość kupić podstawkę biurkową i to by rozwiązało problem z ładowaniem, ale nie mam teraz pewności że to zadziała, a szkoda kupować na ślepo coś, co okaże się że nie zadziała.

Będę wdzięczny za informacje.

P.S. Nie znam przeszłości telefonów, nie wiem nic o zalaniach, upadkach itp.

0 14
  • #2 21 Kwi 2012 22:12
    gracjan55
    Poziom 36  

Spróbuj przełożyć mikrofon na początek.

0
  • #3 21 Kwi 2012 22:14
    pawelsalata
    Poziom 13  

No i zapomniałem napisać... przekładałem mikrofony i gniazdka ładowania między obiema. Jedna nie ładuje, druga nie mikrofoni... Nie jest to problem gniazdka, czy mikrofonu, ale coś głębiej.

0
  • #5 22 Kwi 2012 15:55
    pawelsalata
    Poziom 13  

Dzięki za te schematy. Ale ponawiam pytanie... czy ładowanie z gniazdka ładowarki idzie przez ten sam obwód co ładowanie z podstawki biurkowej poprzez gniazdo systemowe?

0
  • #6 22 Kwi 2012 17:11
    jayu0
    Poziom 37  

Tak dokladnie, jest to ten sam obwód.

0
  • #7 22 Kwi 2012 21:36
    pawelsalata
    Poziom 13  

Sprawdziłem elementy które wskazane są na rysunku jako bezpiecznik. Wyglądają w porządku. Nie są ukruszone, nie są przepalone. Jeśli tam nie tkwi usterka, to gdzie indziej jej szukać...?

0
  • #8 22 Kwi 2012 21:45
    jayu0
    Poziom 37  

Jest w ogole jakas reakcja telefonu na ladowarke?

0
  • #9 26 Kwi 2012 13:12
    pawelsalata
    Poziom 13  

Nie ma w ogóle. Nic się nie pojawia na ekranie ani nie zaświeca się podświetlenie. Tak jakby wsadzać do telefonu niepodłączoną do sieci elektrycznej ładowarkę...

:-(

0
  • #10 26 Kwi 2012 15:31
    jayu0
    Poziom 37  

Sprawdź dokładnie ten bezpiecznik. Najlepiej to sprawdź cały tor ładowania, F100, L100, V100 :D

0
  • #11 26 Kwi 2012 21:03
    pawelsalata
    Poziom 13  

Oj, no to po mnie :-)

Ogólnie to już szukam ładowarki co ładuje samą baterię BL-4C / BL-5C :-) Będzie łatwiej i szybciej chyba.

0
  • #12 27 Kwi 2012 13:28
    tele_sim
    Poziom 33  

Nie poddawaj się :)

pawelsalata napisał:
    Nie są ukruszone, nie są przepalone
    Weź miernik do łapki i sprawdź czy bezpiecznik F100 ma przejście. ( Na mierniku znak diody, ,,piszczłka" )

0
  • #13 28 Kwi 2012 22:47
    pawelsalata
    Poziom 13  

Nie no, tyle że piszczałka to to ja wiem. Ale sama wymiana czy ominięcie tego elementu, nawet jeśli to właśnie on będzie uwalony to dla mnie abstrakcja raczej. Dysponuję tylko zwykłą lutownicą grzałkową z grotem wielkości końcówki od długopisu więc nie sądzę aby mi się jakakolwiek naprawa powiodła.

Zresztą, skoro telefon działa a ja mam dwie baterie, to już zamówiłem ładowarkę biurkową do samej tylko baterii, i będę miał zawsze naładowaną baterię pod ręką. Nawet bardziej mi takie rozwiązanie odpowiada. Mam tylko nadzieje, że zamówiona ładowarka przyjdzie sprawna i taka jaką zamówiłem.

0
  • #14 29 Kwi 2012 09:32
    tele_sim
    Poziom 33  

No skoro tak wybrałeś to zamknij temat. Mnie by osobiscie wkurzało ponieważ jesteś gdzieś bez drugiej baterii( bo się w tym czasie ładuje) ta ci sie rozładowała i jesteś bez telefonu. Nie możesz podejsc np do komisu żeby miły Pan podładował albo bedziesz musiał wozić przetwornice w samochodzie by podłaczyć ładowarkę biurkową.

Jeśli okazało by się że to wina bezpiecznika F100 to koszt myśle że zamkną by się do 30zł :)

0
  • #15 20 Maj 2012 14:18
    pawelsalata
    Poziom 13  

Ładowarka biurkowa kosztowała z wysyłką 14 PLN. Bateria zapasowa ładuje się zaraz po rozładowaniu, więc po trzech godzinach mam znów dwie baterie dostępne.

Dzięki za wszelkie info...

0