Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Puma 1.7 16v złe obroty silnika

21 Kwi 2012 22:49 4090 2
 • Poziom 13  
  Mam mały problem z obrotami silnika a mianowicie obroty na benzynie falują.
  Sytuacja wygląda tak:
  Na benzynie gdy auto się porusza prędkością nawet ok 5h obroty falują między 1400 -1800 obr. na wcisniętym sprzęgle nie ważne czy na biegu czy luzie, dzieje się tak gdy tylko wcisne sprzegło. Obr falują przez ok 5s i się stabilizują na 1000 podczas postoju, podczas jazdy falują nieco dlużej i też się stabilizują ale wolniej.

  Na gazie sytuacja wygląda nieco inaczej:
  Podczas jazdy czy postoju obroty same wzrastają nawet do 3tys i utrzymują się do póki auto jedzie, jak tylko się zatrzymam to powoli obroty się stabilizują na 1000 ale już nie falują.

  Stało mi się to gdy ruszyłem filtr powietrza i nie wiem czy coś ruszyłem czy urwałem? przejrzałem wtyczke od filtra która do czegoś dochodzi zaraz przed wkładem filtru powietrza 4piny, był urwany jeden kabel, polutowałem jak trzeba ale problem nie zniknał.

  Jeśli ktoś wie jak to rozwiązać to proszę o pomoc.


  [size=18][color=red]Przede wszystkim proszę natychmiast poprawić pisownię, użyj przycisku "pisownia", pamiętaj o wielkich literach oraz znakach interpunkcyjnych. Nie kasować wpisów moderacyjnych.
 • Poziom 19  
  Możliwe że potrzebujesz adaptacji silnika krokowego wolnych obrotów ..
  W wielu autach polega to na odłączeniu akumulatora na 30 min .. potem go podłączasz , przekręcasz kluczyk na pozycje zapłon ale nie uruchamiasz silnika .. zostawiasz tak na 5 min ..
  po tym czasie wiele błędów komputera jest resetowane, a główka silnika krokowego sprawdza maksymalne położenia.

  Przy okazji jeżeli masz gaz to można podłączyć sie pod komputer i odczytać wskazania sondy lambdy .. jeżeli zakres pracy zbliżony jest to linii prostej to sonda padła .. (przez co obroty falują a spalanie wzrasta nawet o 30%)

  Życzę powodzenia.
 • Poziom 13  
  Odłączyłem akumulator na ok godzine bo akurat padał deszcz, potem ponownie go podłączyłem i skręciłem stacyjke w drugą pozycje na ok 10minut. niestety nie pomogło. Zauważyłem ze na zimnym silniku przez ok 3minuty usterki nie ma i później powoli usterka dopiero wraca. Ja podejrzewam ze to coś z piwietrzem, jakiś czujnik, kabel? w okolicy filtra piwietrza pod akumulatorem? jest tam coś takiego? Aha z wiązki od świateł mam wtyczke 2pinową i nie jest nigdzie podpięta i nie wiem czy tak ma być czy mi poprostu wypadła?