Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer PC nie uruchamia się.

22 Kwi 2012 01:32 997 1
  • Poziom 1  
    Witam,
    Specyfikacja PC:
    01- Asus(właściwie Fujitsu-Siemens) a8ne-fm/s
    02- AMD athlon x64 3200+ 2.0Ghz
    03- kingston DDR 4x512mb. pc3200 (2 ostatnie kości kupione niedawno)
    04- Gigabyte Radeon HD 5450
    05- colorsit 330V.
    06- +3.3V(8A) / +5V(10A) / +12V(9A) / -5V(0.5A) / -12V(0.8A) / +5VSB(2A) niestety nie mam miernika, a pc się nie uruchamia.
    07- pomiaru nie mogę dokonać, problem opisany niżej.
    08- samsung 80gb(sata) (nie bylem pewien czy z dyskiem nie ma problemu, niedawno kupiony, do tego robiłem fast skan hdtune, nie wykrył bad sektorów, a SMART był ok.
    09- Windows XP SP3 32bit
    10- brak

Kupiłem dysk sata, zainstalowałem system, sterowniki, aktualizacje oraz trochę potrzebnych rzeczy. Windows zainstalowałem jakoś tydzień temu, wiec wina systemu jest nikła.
    System zaczął się zacinać, myszka nie reagowała na ruch, po zrestartowaniu PC działał w miarę normalnie. Wczoraj PC zacinał się zaraz po uruchomieniu, 2-krotnie gdy uruchomiłem system zobaczyłem bluescreen (kod błędu: 0x00009c). Radiator na chipsecie nagrzewał się w ciągu 3-4min do temperatury, w której dotkniecie parzy. Zazwyczaj po tym nagrzaniu nie wykrywał dysku hdd, ani liveusb(z Ubuntu, wcześniej wykrywał). Po ochłodzeniu chipsetu i jego radiatora działał normalnie ale po jakimś czasie znowu się nagrzewał.
    Aktualnie pc nie reaguje na naciskanie przycisku power, jednak klawiatura się świeci(A4Tech KD-126). Nie "podkręcałem" PC w żaden sposób.
    Co o tym myślicie, padła płyta główna czy zasilacz, nie mam za bardzo jak to sprawdzić, proszę o porady...

Na płycie głównej odłączyłem wszystko oprócz procesora i zasilacza, dalej nie uruchamia się. Zdjąłem radiator z chipsetu, pasta wyglądała na świeżą. jednak wokół chipsetu było "czarno". Nie wiem czy to od kurzu czy chipset "zakończył efektywnie żywot". W każdym razie było to coś zeschniętego, czarnego.

Proszę poprawić błędy pisowni w swoich wypowiedziach! Niewykonanie polecenia nagrodzę ostrzeżeniem. 3.1.13. (Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]
  • SterControlSterControl
  • Poziom 24  
    mieq napisał:

Radiator na chipsecie nagrzewał się w ciągu 3-4min do temperatury, w której dotkniecie parzy.

Zazwyczaj po tym nagrzaniu nie wykrywał dysku hdd, ani liveusb(z Ubuntu, wcześniej wykrywał). Po ochłodzeniu chipsetu i jego radiatora działał normalnie ale po jakimś czasie znowu się nagrzewał.

Co o tym myślicie, padła płyta główna ......proszę o porady...

Na płycie głównej odłączyłem wszystko oprócz procesora i zasilacza, dalej nie uruchamia się. Zdjąłem radiator z chipsetu, pasta wyglądała na świeżą. jednak wokół chipsetu było "czarno". Nie wiem czy to od kurzu czy chipset "zakończył efektywnie żywot". W każdym razie było to coś zeschniętego, czarnego.

Skróciłem twoje opowiadanie do podstawowych ważnych danych.

Jak dla mnie to:

chipset "zakończył efektywnie żywot".