Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Toledo 1.9 TDI 1Z '96 - Błąd 65535, P 0603 FF sterownik ECM

22 Kwi 2012 08:11 5039 7
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie

Posadam Seata Toledo 1,9 TDI z silnikiem 90 KM 1Z rocznik 1996.
    Wprawdzie czytałem tutaj podobne tematy odnośnie błędu 65535 tylko, że dotyczącego innego sterownik. Mnie wyskoczył błąd 65535 w/g opisu to uszkodzony maduł sterujący sterownik P0603 FF strownik ECM. Nie ma jakiś większych objawów po za nie wielką rożnicą w mocy silniki.Nie mogę tylko znaleźć za co ten sterownik jest odpowiedzialny.Gdyby ktoś był tak dobry i mi pomugł to byłbym bardzo wdzięczny. Może dotyczyć ten ter. np. Przepływomierza??
  • Poziom 35  
    Masz sterownik z czujnikiem cisniena doladowania . Sprawdż jakie pokazuje cisnienie doladowania na zgaszonym silniku. Jego wartość powinna byc taka sama jak ciśnienie atmosferyczne jesli jest mniejsze to uszkodzony jest czujnik ciśniena w sterowniku i z tego porównania sterownik wywala błąd. Przyczyną najprawdopodobiej jest olej w czujniku
  • Poziom 7  
    Wielki dzięki.Niechaj Bóg Ci w dzieciach wynagrodzi i kasie. :D :D .Napisze jaki był wynik.Jeszcze raz dzięki
  • Poziom 7  
    A więc tak. Ja mam vaga 4,9 i nie jestem pewny czy dokladnie o tym pisaleś, ale pokazały mi się takie wrtości:
    Ciśnienie atmosferyczne 977
    Ciśnienie w kolektorze 989 -1000
    Ciśnienie doładowanie (zakladane) 265
    Ciśnienie doładowania (aktualne) 989-1000.
    Według tego co napisaleś to ciśnienie doladowania jest dużo niższe więc wnioskuje, że czujnik jest do wymiany i po tym należy skasować błąd??
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Tak to jest ta usterka.
  • Poziom 7  
    Tak też myślałem.
    Wielkie dzięki za pomoc. Napisz mi jeszcze proszę czemu ten vag nie chce się łączyć z niektorymi modułami, takimi jak np. zamek centralny czy pompa wtryskowa albo ogolnie elektryka silnika.
  • Poziom 12  
    adi31.b napisał:
    Tak też myślałem.
    Wielkie dzięki za pomoc. Napisz mi jeszcze proszę czemu ten vag nie chce się łączyć z niektorymi modułami, takimi jak np. zamek centralny czy pompa wtryskowa albo ogolnie elektryka silnika.

ten tani interfejs z allegro kasuje błędy silnika i airbag nic więcej nie zrobisz bo więcej funkcji nie obsługuje poza odczytami parametrów silnika
  • Poziom 7  
    To co radzisz?? Jaki interfajs kupić. Tylko żebym z butów nie wyskoczył. wiem, że są od 1000 wzwyż, ale taki mnie nie interesuje. Chciałbym dal siebie: dobry i tani.

Dzięki za info....