Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kocioł gazowy BERETTA JUNIOR,sterownik AURATON2005

stefany26 22 Kwi 2012 10:29 9087 21
  • #1 22 Kwi 2012 10:29
    stefany26
    Poziom 2  

Bardzo proszę o pomoc.Kilka miesięcy temu kupiłam kocioł gazowy BERETTA JUNIOR ze sterownikiem AURATON2005.
    Jestem bardzo zadowolona z pracy jednego i drugiego urządzenia.Niestety, żaden z panów montujących owe "cudeńka" nie poinformował mnie jak mam postąpić aby przejść z okresu zimowego na okres letni.Czytałam instrukcje obu wyrobów ale jest to dla mnie czarna magia,nic nie rozumiem.Próbowałam się kontaktować z panem ,który montował mi ten piec i sterownik ,niestety żadnego odzewu z jego strony.Chciałabym już przełączyć piec i sterownik na okres letni-a nie mam pojęcia jak to zrobić.Czy ktoś z forumowiczów mógłby pokierować mną,napisałby co mam zrobić przy piecu i sterowniku aby przestawić go na okres letni?
    Z góry dziękuję za wyrozumiałość i pomoc.

0 21
  • #2 22 Kwi 2012 10:37
    edekk
    Poziom 26  

AURATON2005 to tylko sterownik , który w sezonie grzewczym odpowiada za utrzymanie określonej temperatury.Nie wiem jaki dokładnie masz model , ale na moim kotle Beretta jest pokrętło ,które w lato przestawiam na "kran" , a w sezonie grzewczym "kran+grzejnik"

0
  • Pomocny post
    #3 22 Kwi 2012 10:48
    andrefff
    Poziom 36  

Dokładnie jest tak jak powiedział kolega powyżej pokrętło z lewej strony ustaw na pozycję "kran"

1
  • #4 22 Kwi 2012 10:54
    stefany26
    Poziom 2  

Mam zwykły sterownik Auraton 2005 podłączony przewodem do kotła(nie radiowy),czy wobec tego nic nie muszę na nim przestawiać i wszystkie obecne ustawienia mogą pozostać do następnego sezonu grzewczego?A przy piecu też wystarczy jak przekręcę pokrętło na"kranik",czy oprócz tego muszę jeszcze jakąś temperaturę wody ustawiać(obecnie mam na "5")?

0
  • Pomocny post
    #5 22 Kwi 2012 11:06
    edekk
    Poziom 26  

Na sterowniku nic nie rób, tylko na kotle przestaw pokrętło i to wszystko.Temperatury nie przestawiaj , tylko w razie potrzeby reguluj od wody użytkowej.

0
  • #6 22 Kwi 2012 11:21
    stefany26
    Poziom 2  

Ślicznie dziękuję za pomoc.Życzę miłego popołudnia.

0
  • #7 22 Lis 2012 19:37
    Szatax
    Poziom 9  

Witam wszystkich,

Mam pytanie i nie chce zakładać nowego tematu a ten wydaje mi się pasuje / jeśli nie to proszę o przeniesienie lub kastracje postu ;)

Posiadam kocioł dwu funkcyjny z zamknięta komora spalania Beretta Junior Turbo,zamierzam kupic do niego sterownik bezprzewodowy

wybór padł na Sterr RTW101, m.in przez to że nadajnik da się zamontować na kablu zasilającym ,miedzy kotłem a gniazdkiem 230v mam bardzo mało miejsca

http://www.e-heat.pl/regulator-temperatury-sterr-rtw101-p-1785.html

Czy sterownik się nadaje ? Czy da sie go samemu podłączyć czy lepiej prosić o serwisanta [kocioł na gwarancji]

Z góry dzięki za odpowiedz

0
  • #8 22 Lis 2012 19:48
    andrefff
    Poziom 36  

Możesz sam, to prosta sprawa.

0
  • #9 23 Lis 2012 12:09
    cirrostrato
    Poziom 36  

Przepraszam za wcięcie, temat za krótki i nie mogę utworzyć nowego tematu: mam dwa regulatory TR200 z Niemiec, sprawne, czy istnieje prosta metoda (żadne wgrywanie oprogramowania, może wystarczy przelutowanie jakiejś zworki?) zmiany języka komunikatów na Polski, lutownicy się nie boję.

0
  • #10 23 Lis 2012 14:31
    -west
    Specjalista - systemy grzewcze

Język zmieniasz w menu. Przestawiasz pokrętło na "i" a potem około 5 sek trzymasz przyciski "-"

0
  • #11 23 Lis 2012 18:38
    Szatax
    Poziom 9  

andrefff napisał:

ok- skoro tak twierdzisz :-) [no i chyba sterownik do pieca sie nadaje?]

to zamawiam
    dzięki wielkie

0
  • #12 08 Gru 2012 00:03
    Szatax
    Poziom 9  

andrefff napisał:

Yeah.

Rzeczywiście podłączenie było łatwe, teraz mam problem z ustawieniem termostatu w/g siebie[który może wynikać z tego że dziś jestem już troszkę zmachany ]

Z tej instrukcji nic nie trybie :crazyeyes: chce ustawić by w odpowiednich godzinach powiedzmy od 17-23 trzymał temperature 19C z spadkiem do 17C reszta dnia 16C-18C

nawet nie wiem czy takie ustawienie ma sens, może ktoś kto używa termostatu doradzi jakie s sensowne rozwiązanie

z domu wychodzę po 5 rano wracam około 18-19 ,dla mnie optymalna temperatura to 19C w dzień i 17 w nocy

Proszę poprawić błędy pisowni.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    mod - mirrzo

0
  • #13 11 Cze 2014 21:47
    play2811
    Poziom 2  

witam, nie wiem czy dobrze pisze, ale mam pytanie odnosnie kotla Beretta junior.
    Drugi raz wymieniona zostala nagrzewnica, i juz niestety piec jest po garancji rok, ale czy oplaca mi sie wymieniac ponownie koszt 700 zl plus serwis 100zl.

Czy lepiej kupic inny piec, wydaje mi sie ze te sa chyba wadliwe, skoro uzytkuje go 3 rok i takie mam usterki...

Czy mozecie poolecic jakis sprawdzonej firmy piec?

0
  • #14 13 Cze 2014 09:40
    GZ50
    Poziom 13  

play2811 napisał:
    witam, nie wiem czy dobrze pisze, ale mam pytanie odnosnie kotla Beretta junior.
    Drugi raz wymieniona zostala nagrzewnica, i juz niestety piec jest po garancji rok, ale czy oplaca mi sie wymieniac ponownie koszt 700 zl plus serwis 100zl.

Czy lepiej kupic inny piec, wydaje mi sie ze te sa chyba wadliwe, skoro uzytkuje go 3 rok i takie mam usterki...

Czy mozecie poolecic jakis sprawdzonej firmy piec?

Wymień, na Ariston

0
  • #15 13 Cze 2014 09:44
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Zajmij się przyczyną zaklejania wymiennika. Musisz wypłukać (wymyć) układ CO i zabezpieczyć go inhibitorem, np.: X100

0
  • #16 13 Cze 2014 09:52
    bro2004
    Poziom 26  

Ciekawe ile taki wymiennik do Aristona kosztuje :) Też pewnie z 1000 zł. Jak i inne części ceny z kosmosu. Urządzenia tanio sprzedają, a później na sprzedaży części sobie odbijają.

GZ50 każdy twój post to polecanie Aristona. Ile płacą ci za to?

0
  • #17 13 Cze 2014 21:13
    Piotr77777

Jeśli wymiennik montował Ci autoryzowany serwisant to masz rok gwarancji na tą cześć.
    Te wymienniki w tych kotłach nie są aż tak wadliwe żeby się psuły co roku. Ja serwisuje ok 50 juniorów i nie zdążyło mi sie aby w którymś uszkodził się wymiennik. a mają juz 3 -4 lata.
    Przyczyna lezy chyba po stronie instalacji.
    Te same wymienniki sa montowane w Ferroli, Immergass i nie zdziwiłbym sie jak tez i w Aristonach :)

0
  • #18 13 Cze 2014 21:23
    play2811
    Poziom 2  

to byla dokladnie taka historia, jak ulegla uszkodzeniu nagrzewnica, bylo po gwarancji, niby serwis ze znajomi dali mi na wymiane nagrzewnice, i ona sie po 3 miesiacach zepsula, co mnie zszokowalo, dzwonilam do serwisu, twierdza ze juz nie moga dac jej z gwarancji i musze kupic nowa,
    Objawy mam teraz takie ze cisnienie rosnie do 4, woda z wezyka sie leje, (mam po nocy cala miske wody) i w dzien cala tez wylewam, caly czas kapie.
    I sama nie wiem czy kupowac inny piec czy z innego serwisu kupic nagrzewnice, bo moze oni cos oszuuja...

0
  • #19 13 Cze 2014 21:38
    Piotr77777

Wcale nie musi to byc uszkodzona nagrzewnica, moze zaworek do uzupełniania wody jest niezakręcony albo on przepuszcza wode.

0
  • #20 13 Cze 2014 21:47
    play2811
    Poziom 2  

chyba zeby to sprawdzic musi ktios z serwisu przyjsc albo jakis kumaty facet...

0
  • #21 13 Cze 2014 21:58
    Piotr77777

Dokładnie, jeszcze nie spisywałbym tego kotla na stratę, może być jeszcze inna przyczyna ale to już ktos "kumaty" musi zbadać.

0
  • #22 14 Cze 2014 16:16
    -west

Zdarzało się te wymienniki bitermiczne przepuszczały na CO. Jeżeli wykluczysz zawór dopełniający (bardzo rzadko przepuszcza) to został tylko wymiennik.

0
  Szukaj w 5mln produktów