Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Które z tych procesów mogę wyłączyć?

ailishek 22 Apr 2012 12:56 2009 18
    ailishek
    Level 8  
    Witam. Chciałabym się dowiedzieć , które z poniższych procesów mogę spokojnie wyłączyć żeby odciążyć komputer.

Które z tych procesów mogę wyłączyć?
    DarkSnakee
    Level 20  
    ToolbarUpdater .... nie wyłączaj tylko odinstaluj ..
    poza tym AVAST ... nie wiem jak tobie się sprawuje ale ja go unikam
    CGB_Spender
    Level 14  
    gg, chyba nie ma gorszego śmiecia to komunikacji w internecie...
    reader_sl - jakiś proces od przeglądarki PDF od Adobe, wywal ten program i zainstaluj PDF-XChange Viewer jeden z najlepszych pod względem funkcjonalności i nie potrzebuje dużo RAM-u, uruchamia się błyskawicznie etc.
    ailishek
    Level 8  
    Przede wszystkim moi mili czytanie ze zrozumieniem. Ja się chcę dowiedzieć, które wyłączyć, a nie które odinstalować... To, że one są to znaczy że ich egzystencja mi nie przeszkadza. A wręcz odwrotnie. Więc już nie spamować i offtopicować tylko odpowiadać, proszę:p
    wariato
    Level 43  
    To chcesz je co każde uruchomienie wyłączać ręcznie ? Nie lepiej odznaczyć w autostarcie żeby się następnym razem nie uruchamiały ?
    Daj screen z Autostartu lepiej (Uruchom>msconfig>uruchamianie)
    kisielos12
    Level 26  
    ailishek wrote:
    Przede wszystkim moi mili czytanie ze zrozumieniem. Ja się chcę dowiedzieć, które wyłączyć, a nie które odinstalować... To, że one są to znaczy że ich egzystencja mi nie przeszkadza. A wręcz odwrotnie. Więc już nie spamować i offtopicować tylko odpowiadać, proszę:p

To co chcesz je wyłączyć raz ? A jak się włączą znów to będziesz siedział z karteczką i sprawdzał które możesz a które nie możesz wyłączyć? Odinstaluj te programy co poradzili koledzy i po sprawie, nie będziesz musiał nic wyłączać.

Pozdrawiam
    kisielos12
    Level 26  
    Odznaczyć:

- ITunesHelpier
    - QTTask
    - Bonus
    - Reader_sl
    - AdobeARM
    - gg(wyrzucić w pizdu i zainstalować coś lepszego)

Jeśli coś przegapiłem to dorzućcie.
    (Takie zmiany robisz na własną odpowiedzialność, nikt z forum nie odpowiada za zmiany jakich dokonałeś za czyjąś poradą.)
    Pozdrawiam
    wariato
    Level 43  
    Dodatkowo odznaczyć:
    HPWuSchd2
    odk_mcd
    GG możesz zmienić na inny komunikator bo te najnowsze zabiera sporo zasobów.
    Adobe Reader polecam zmienić na np Foxit bo przez Adobe łatwo załapać "insekta".
    Możesz też użyć RegCleaner'a - tylko z głową.

Jak odznaczysz i uruchomisz ponownie daj ponownie screen z autostartu, rozciągnij tylko tabelkę Polecenie.
    kisielos12
    Level 26  
    HPWuSchd2
    odk_mcd

co do tych 2, zostawił bym je, ten pierwszy to sterownik do drukarki, kiedyś jak o wyłączyłem to o nie chciała drukara nic drukować. Poza tym akurat najnowszy soft drukarki jest opcją zalecaną do instalacji.

A co do drugiego to też bym zostawił, zawsze jakoś odkurzy kompa, ale to już decyzja autora czy wyłączy i raz na jakiś czas będzie odpalać ręcznie czy zda się na automatyczne czyszczenie.

Radził bym zmienić komunikator.
    Kilka propozycji:
    Pidgin
    AQQ (sam kiedyś korzystałem i nie narzekam)
    GG Lite

Nic dodać nic ująć w tym temacie.

Pozdrawiam
    ailishek
    Level 8  
    Oki :) jeszcze do jutra będę zaglądać do tego tematu, może komuś się coś przypomni.
    Dziękuje wszystkim za pomoc i uratowanie do lagów ;]
    pozdrawiam.
    wariato
    Level 43  
    HPWuSchd2 to nie sterownik tylko jakaś aktualizacje HP - zbędne. Odkurzacz jak się go raz użyje to można zapomnieć na kilka miesięcy i go odinstalować. Kiedyś go użyłem po 2 latach używania komputera bez czyszczenia i usunął "aż" 30MB śmieci. Lepiej co 2-3 tygodnie używać CCleanera i RegCleaner raz na na 2-3 miesiące.
    Możesz jeszcze oczyścić folder "temp" (Uruchom>%temp%) i usuwasz zawartość folderu.
    BCSSync - też można odznaczyć, to od pakietu Office - zbędne.
    LED5W
    Level 33  
    Właściwie to możesz wyłączyć wszystko :D, chyba, że coś Ci jest potrzebne.
    ciastex
    Level 24  
    A może zastanów się czy nie wyłączyć zbędnych usług zamiast procesów, np: indeksowanie plików, etc.