Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zablokowany mechanizm szczelinowy - czytnik navi blaupunkt dx-v

22 Apr 2012 18:15 1488 5
  • Level 8  
    Witam,
    Dostałem używany czytnik do nawigacji blaupunkt dx-v
    Na początku musiałem odczekać ponad godzinę na możliwość wpisania safekodu, potem próba włożenia płytki (nie chciała 'zostać wciągnięta', dopiero za którymś razem poszło)
    Po włożeniu płytki system po niemiecku zakomunikował, że z płytką jest coś nie tak i zasugerował włożenie prawidłową do DX.
    Przy wyjmowaniu płytki pojawiły się głośne zgrzyty w czytniku i co prawda wypluł płytę, ale niestety została zablokowana możliwość włożenia innej płyty - białe plastikowe "cosie" blokują drogę płytki do środka.
    Wyjąłem czytnik i zdjąłem przednią osłonę. Wygląda to następująco:

macie pomysł jak to odblokować?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Wygląda, że mechanizm się zamknął. Czyli "przyjął" płytę. Trzeba go zmusić, by ją oddał. Co się dzieje po kolejnym załączeniu zasilania? Możesz spróbować ręcznie otworzyć mechanizm i patrzeć, co się będzie działo przy wkładaniu i wyciąganiu płyty.
  • Level 8  
    Czy jest gdzieś źródło (schematy lub co innego), jak działa ten mechanizm i jak ręcznie go odblokować? po googlaniu nic nie znajduję
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Zlokalizuj silnik odpowiedzialny za pracę mechanizmu i albo nim pokręć ręcznie, albo odczep od płytki i zasil z zewnątrz.
  • Level 8  
    Odblokowałem mechanizm, działa już jak powinien.
    Niestety czytnik ma problem z płytką (jakąkolwiek). Czy to może być zabrudzony laser? Jak go najlepiej czyścić?
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Delikatnie. Izopropanolem.