Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zablokowany mechanizm szczelinowy - czytnik navi blaupunkt dx-v

22 Kwi 2012 18:15 1452 5
  • Poziom 8  
    Witam,
    Dostałem używany czytnik do nawigacji blaupunkt dx-v
    Na początku musiałem odczekać ponad godzinę na możliwość wpisania safekodu, potem próba włożenia płytki (nie chciała 'zostać wciągnięta', dopiero za którymś razem poszło)
    Po włożeniu płytki system po niemiecku zakomunikował, że z płytką jest coś nie tak i zasugerował włożenie prawidłową do DX.
    Przy wyjmowaniu płytki pojawiły się głośne zgrzyty w czytniku i co prawda wypluł płytę, ale niestety została zablokowana możliwość włożenia innej płyty - białe plastikowe "cosie" blokują drogę płytki do środka.
    Wyjąłem czytnik i zdjąłem przednią osłonę. Wygląda to następująco:

macie pomysł jak to odblokować?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wygląda, że mechanizm się zamknął. Czyli "przyjął" płytę. Trzeba go zmusić, by ją oddał. Co się dzieje po kolejnym załączeniu zasilania? Możesz spróbować ręcznie otworzyć mechanizm i patrzeć, co się będzie działo przy wkładaniu i wyciąganiu płyty.
  • Poziom 8  
    Czy jest gdzieś źródło (schematy lub co innego), jak działa ten mechanizm i jak ręcznie go odblokować? po googlaniu nic nie znajduję
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zlokalizuj silnik odpowiedzialny za pracę mechanizmu i albo nim pokręć ręcznie, albo odczep od płytki i zasil z zewnątrz.
  • Poziom 8  
    Odblokowałem mechanizm, działa już jak powinien.
    Niestety czytnik ma problem z płytką (jakąkolwiek). Czy to może być zabrudzony laser? Jak go najlepiej czyścić?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Delikatnie. Izopropanolem.