Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dobór telewizji "bez dekodera" do TV Sony 40EX520: cyfra czy upc?

tomtomasz 22 Kwi 2012 19:40 3011 5
  • #1 22 Kwi 2012 19:40
    tomtomasz
    Poziom 2  

Witam...

Marzy mi się aby wykorzystywać wbudowany dekoder w TV Sony 40EX520.. Dokładnie to pałam ogromną niechęcią do kolejnego urządzenia w domu i powielania możliwości telewizora więc kombinuję jak tu zrobić żeby nie mieć dekodera i dodatkowego pilota.

I teraz jako, że kończy mi się umowa w UPC (analog do tej pory z powodów jw.) myślę o jakimś dobrym rozwiązaniu. Zastanawiałem się nad Cyfrą+ ponieważ na ich stronie wyczytałem że można używać modułów Cam CI+. Z tego co widzę w specyfikacji telewizora to taki moduł obsługuje. Ale czy to zadziała? I jeżeli zadziała to czy to dobre rozwiązanie pod kątem jakości?

Do tej pory używałem analogowej UPC i generalnie byłem zadowolony. Z tego co wiem/wyczytałem to UPC nie pozwala wykorzystywać modułu CAM. Poza tym ich oferta wydaje mi się nieatrakcyjna w stosunku do ceny.

Proszę o pomoc w rozterkach.

pozdrawiam

Tomasz

0 5
  • #2 22 Kwi 2012 19:47
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 22 Kwi 2012 19:59
    tomtomasz
    Poziom 2  

Dzięki za szybką odpowiedź...

Miałem cichą nadzieję, że obsługa modułu CI+ załatwi temat... trochę szkoda :(

Czy w Warszawie jest jakaś telewizja kablowa która udostępnia możliwość korzystania z modułów CAM?

0
  • #5 23 Kwi 2012 12:36
    tomtomasz
    Poziom 2  

Niestety... generalnie do mnie sięga tylko UPC a po rozmowie z nimi (przed chwilą) jestem zdesperowany aby uciekać jak najdalej...

Zrodziło mi się tylko w głowie pytanie czy nie ma jakichś takiś modułów CAM które pozwalałyby na zastosowanie karty od Cyfry na moim TV? Przepraszam ale dla mnie to czarna magia, a gdy przeglądam zasoby internetu i widzę różne moduły CAM z ogromem możliwości to wpadłem na taki pomysł... być może coś takiego jest...

0
  • #6 23 Kwi 2012 13:24
    630176
    Użytkownik usunął konto