Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie wifi Internet i drukarka (czy trzeba rozłaczać?)/ router vectra

skasuj3 22 Kwi 2012 19:45 7125 10
  • #1 22 Kwi 2012 19:45
    skasuj3
    Poziom 7  

Hej. Mam internet z Vectry. Dostałam router wifi taki, że mogę podpiąć tylko jedno urządzenie kablem (mam podpięte PS3) i jedno wifi (laptop). Więcej urządzeń nie można podłączyć w żaden sposób -chyba ograniczenia z Vectry narzucone.
    Chciałam zapytać, czy jak kupię drukarkę wifi to będę mogła jakoś to zgrać wszystko? Chodzi mi też o to, czy laptop będzie mógł jednocześnie być połączony przez wifi z Internetem i z drukarką?

Pozdrawiam

• #2 22 Kwi 2012 22:03
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Musisz kupić drukarkę i router bezprzewodowy z portem WAN-Internet.

• #3 23 Kwi 2012 11:39
    Peron01
    Poziom 9  

Rozumiem ze tylko laptop możez podpiąć przez wifi? Przez hasło??
    Musisz zdobyc hasła do routera lub zresetowac i skonfigurowac go na nowo.
    Ogolnie jak kupisz drukarke wifi powinienes podpiać ja pod sieć przez wifi i bedzie działać. Innym roziwazaniem jest instalacja drukarki np w laptopie i udostepnienie jej. Minusem takiego rozwiazania jest ze laptop musialby być cały czas włączony.

• #4 25 Kwi 2012 07:19
    skasuj3
    Poziom 7  

Peron01- tak, pod wifi jest tylko laptop, jak już próbuje telefonem się podłączyć to nie mogę. Na wifi mam hasło, które ustalałam wraz z tym facetem, który mi to zakładał i on podał to w siedzibie vectry.

Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumieliście, drukarki będę chciała używać tylko z laptopa. Więc mi jest potrzebne połączenie laptop-drukarka. Najbardziej mnie zastanawia o to czy JEDNOCZEŚNIE w laptopie działać mi będzie połączenie przez wifi z internetem i z drukarką.

• #5 25 Kwi 2012 07:30
    Peron01
    Poziom 9  

To jak wpisujesz hasło ustalone z gościem w telefonie to cie nie laczy? Widocznie jest też zabezpieczenie po adresach MAC i musialbys sie dostac na AP i wylaczyc albo dodac swoje MAC-i . Jak chcesz drukarke tylko do laptopa to co za problem podpiac bezposrednio przez USB.
    Tak jak kupisz drukarke z wi-fi to bedziesz mogl bez kabla jednoczesnie korzystać z internetu i drukarki.

• #6 25 Kwi 2012 08:38
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Cały problem polega na ograniczeniu liczby urządzeń na modemie operatora.
    Nie połączy się więcej niż 2 urządzeniem jednocześnie.

Najlepiej będzie podłączyć własny router do modemu i za routerem wszystkie sprzęty.

Z laptopa nie da się połączyć z dwiema sieciami WiFi jednocześnie - musiałby mieć 2 karty WiFi.

• #7 25 Kwi 2012 08:46
    Peron01
    Poziom 9  

A po co łączyc sie z dwiema sieciami?? Jedna siec gdzie pracuje drukarka i laptop.
    Sksuj3 pytal : " Najbardziej mnie zastanawia o to czy JEDNOCZEŚNIE w laptopie działać mi będzie połączenie przez wifi z internetem i z drukarką. " Ja zrozumiałem czy bedzie mogl drukowac i korzystać z internetu jednosczesnie. Po co mu jescze dodatkowy router? Wystarczy ze skonfiguruje ten co ma.

• #8 25 Kwi 2012 11:32
    jurek.adam
    Poziom 43  

Nie skonfiguruje routera z Vectry, bo nie ma do niego hasła, dlatego musi kupić swój.

• #9 26 Kwi 2012 08:54
    skasuj3
    Poziom 7  

Dziękuje Wam za tyle odpowiedzi.

"To jak wpisujesz hasło ustalone z gościem w telefonie to cie nie laczy?". Peron01 jest właśnie tak jak napisałeś.

Zrozumiałam, że trzeba zakupić nowy router. Pożyczyłam od kolegi tp link tl wr340g i zobaczymy co się uda.
    W tym miejscu dziękuję za pomoc :)

• #10 26 Kwi 2012 09:40
    kuba11p
    Poziom 9  

Juz w mierę dobry router kupisz za 150zł :)

• #11 23 Cze 2012 18:34
    maciejf1
    Poziom 13  

Po pierwsze możesz dokupić switcha i podpiąć więcej komputerów, drukarek po sieci lan, czy innych urządzeń po sieci lan, po drugie po wifi możesz podpiąć ile chcesz urządzeń. Po trzecie do drukarki możesz dokupić serwer druku zarówno wifi jak i lan z tym, że lan jest tańszy
    Podaję przykładową konfigurację
    Router przeważnie ma takie dane IP: 192.168.1.1 maska 255.255.255.0 DNS dostawcy internetu
    karta wifi w komputerze IP: 192.168.1.2 maska 255.255.255.0. brama 192.168.1.1 Dns dostawcy internetu
    karta lan w komputerze, do której podłączysz drukarkę
    IP 192.168.50.1 maska 255.255.255.0 brama i dns puste
    serwer druku w drukarce
    IP 192.168.50.2 maska 255.255.255.0 DNS i brama puste lub same zera
    Aby się dostać do programowania serwera druku wpisujesz w przeglądarce http://192.168.50.2
    natomiast do routera wpisujesz w przeglądarce http://192.168.1.1

skasuj3 napisał:
    Hej. Mam internet z Vectry. Dostałam router wifi taki, że mogę podpiąć tylko jedno urządzenie kablem (mam podpięte PS3) i jedno wifi (laptop). Więcej urządzeń nie można podłączyć w żaden sposób -chyba ograniczenia z Vectry narzucone.
    Chciałam zapytać, czy jak kupię drukarkę wifi to będę mogła jakoś to zgrać wszystko? Chodzi mi też o to, czy laptop będzie mógł jednocześnie być połączony przez wifi z Internetem i z drukarką?

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME